Sąd wydał lęborczanina ściganego przez prokuraturę niemiecką

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Capar
Bogumiła Rzeczkowska

Sąd wydał lęborczanina ściganego przez prokuraturę niemiecką

Bogumiła Rzeczkowska

Sąd Okręgowy w Słupsku przekazał prokuraturze w Passau Mateusza A., ściganego Europejskim Nakazem Aresztowania

Postanowienie nie jest prawomocne, ale na dobrowolne wydanie do Niemiec zgodził się sam podejrzany. 25-letni Mateusz A. został zatrzymany przez lęborskich funkcjonariuszy 8 maja w nocy. Był poszukiwany przez niemieckie organa ścigania.

Najpierw słupski Sąd Okręgowy zastosował wobec niego areszt na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, a we wtorek odbyło się posiedzenie w sprawie przekazania ściganego do Niemiec. Według ustaleń prokuratury w niemieckim Passau Mateusz A. włamał się tam do różnych obiektów handlowych i ukradł towar na łączną kwotę ponad 52,5 tysiąca euro.

– Z zarzutów wynika, że czynu tego dokonał z nieustalonymi osobami z 16 na 17 kwietnia 2015 roku – referował sędzia Jacek Żółć. – Włamał się do sklepu obuwniczego, skąd zabrał 135 par butów, a później ze sklepu z modą męską wyniósł towar i gotówkę.

Wcześniej Mateusz A. był karany przez Sąd Rejonowy w Lęborku na karę ograniczenia wolności. Nakazane przez sąd prace społeczne wykonał.

– Wyrażam zgodę na wydanie mnie niemieckim organom ścigania – powiedział Mateusz A. Dodał, że ewentualną karę pozbawienia
wolności chciał-by odbywać w Niemczech. Sąd jednak przekazał go Niemcom pod warunkiem, że zostanie odesłany do Polski po zakończeniu postępowania.

Bogumiła Rzeczkowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.