Zbigniew Marecki

Sądny dzień radnego Marcina Sałaty

Biuro prawne magistratu uznało, że radny Marcin Sałata nie złamał ustawy samorządowej, bo nie działał na mieniu komunalnym. Decyzja radnych w środę. Fot. Łukasz Capar Biuro prawne magistratu uznało, że radny Marcin Sałata nie złamał ustawy samorządowej, bo nie działał na mieniu komunalnym. Decyzja radnych w środę. Marcin Sałata jest dobrej myśli.
Zbigniew Marecki

W środę słupscy radni zdecydują o wygaszeniu mandatu Sałaty.

Wniosek Ryszarda Bogusza o wygaszenie mandatu radnego Marcina Sałaty będzie rozpatrywany podczas środowej sesji Rady Miejskiej w Słupsku. Stanie się tak, choć ostatnio wyszło na jaw, że wnioskodawca bezprawnie posługiwał się szyldem Kukiz’15 i nie ma pozwolenia, aby przedstawiać się jako szef struktur ugrupowania Pawła Kukiza w Słupsku i powiecie słupskim.

- Te sprawy nie mają żadnego znaczenia, bo zgodnie z prawem wniosek o wygaszenie mandatu radnego może nawet pochodzić od osoby anonimowej. Naszym obowiązkiem jest sprawdzić stawiane zarzuty i ustosunkować się do wniosku - tłumaczy Beata Chrzanowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Słupsku.

Taki przypadek w Słupsku już był, bo anonimowy charakter miały wnioski o wygaszenie mandatu radnego Roberta Danilkiewicza (PiS). Jednak Danilkiewicz pozostał radnym, bo wojewoda uznał, że nie złamał prawa.

W przypadku radnego Sałaty biuro prawne magistratu uznało, że radny nie złamał ustawy samorządowej, bo nie działał na mieniu komunalnym. Sam radny swoje stanowisko przekazał już pozostałym radnym. W najbliższą środę będzie mógł podczas sesji osobiście się ustosunkować do wniosku, który w radzie złożył Ryszard Bogusz.

- Jeszcze nie wiem, czy to zrobię - powiedział nam wczoraj podczas rozmowy telefonicznej. Z rozmów z miejskimi radnymi wynika, że może liczyć na obronę, bo słupscy rajcy zdali sobie sprawę, że wkrótce mogą pojawić się kolejne wnioski o wygaszenie mandatu radnego.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.