Bogumiła Rzeczkowska

Sąsiedzi budowanej mączkarni zaproszeni na wycieczkę

Sąsiedzi budowanej mączkarni zaproszeni na wycieczkę
Bogumiła Rzeczkowska

Właściciel firmy Paula Fish, która buduje mączkarnię we Włynkówku, zaprasza przeciwników inwestycji do zwiedzania podobnej fabryki w Norwegii. Protestujący jeszcze nie odpowiedzieli na propozycję. Tymczasem gmina zbiera kolejne dowody we wznowionym postępowaniu środowiskowym.

Stowarzyszenie "Gmina Jest Nasza!" opublikowało list właściciela firmy Paula Fish Sławomira Gojdzia, w którym zaprasza członków Stowarzyszenia na wyjazd do Norwegii i zwiedzanie tamtejszej mączkarni.

"W związku z rozpowszechnianiem niesprawiedliwych, niesprawdzonych i nieprawdziwych informacji dotyczących realizowanej przez naszą firmę budowy fabryki mączki i oleju rybnego, podjąłem kolejną inicjatywę nawiązania dialogu z przedstawicielami mieszkańców poprzez zorganizowanie spotkania, na którym chcielibyśmy zaprezentować wybraną przez nas technologię produkcji jako dowód na to, że w żadnym przypadku nie pogorszy ona komfortu i jakości życia ludzi" - pisze właściciel firmy i pyta, czy przedstawiciele mieszkańców są zainteresowani uczestnictwem w spotkaniu, w którym uczestniczyliby przedstawiciele producenta i wykonawcy technologii wentylacyjnej i filtracyjnej.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogumiła Rzeczkowska

Dziennikarstwo jest moją pasją i sposobem na życie. Od wielu lat relacjonuję procesy sądowe i piszę o sprawach kryminalnych. Zaglądam też do usteckiego ratusza, by sprawdzić, co ważnego dzieje się w moim mieście. Jednak najbardziej lubię podróże w czasie, a moją ulubioną stacyjką jest Powojenna Ustka. Piszę o pierwszych ustczanach, o radosnych wydarzeniach, które tu się rozegrały, ale i o zapomnianych dramatach. Jestem wielbicielką starych fotografii, archiwaliów i oczywiście bibliotek cyfrowych, które przywracają pamięć i pozwalają, by przetrwała w następnych pokoleniach.          

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.