Sędzia wyzywał kobiety od małp, debili i idiotek?

Czytaj dalej
Fot. 123 rf
Jarosław Miłkowski

Sędzia wyzywał kobiety od małp, debili i idiotek?

Jarosław Miłkowski

Sebastianowi G., sędziemu Sądu Rejonowego w Gorzowie, grozi nawet odebranie togi.

Miał długotrwale i uporczywie nękać podległe mu pracownice. Krzyczeć na nie i poniżać, ośmieszać i krytykować „nieadekwatnie do uchybień pracy”. Przez kilka miesięcy w 2015 r. Sebastian G., ponad 40-letni przewodniczący wydziału gospodarczego w Sądzie Rejonowym w Gorzowie. Właśnie toczy się przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Doniósł o tym prawicowy portal wpolityce.pl, który przygląda się „grzechom sędziów”.

Zdaniem dziennikarzy portalu, „Sebastian G. twierdził, zwracając się do pracownic, że każdy debil może robić wypisy z Krajowego Rejestru Sądowego, nawet małpa potrafi wykonać zarządzenie”.

Według portalu w postanowieniu o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego przeciwko Sebastianowi G. jest mowa, że „używał on wobec pracownic słów wulgarnych i obelżywych, nazywając je kretynkami i idiotkami”. Takie traktowanie miało dotyczyć trzech kobiet pracujących w wydziale, którym kieruje sędzia G.

Czytaj więcej 11 marca w papierowym wydaniu Magazynu "Gazety Lubuskiej" oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.