Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Serialowy "Wiedźmin" bez Andrzeja Sapkowskiego

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Paweł Gzyl

Serialowy "Wiedźmin" bez Andrzeja Sapkowskiego

Paweł Gzyl

Andrzej Sapkowski nie chce pracować przy serialu o Wiedźminie. Na fotelu reżysera zasiądzie Tomasz Bagiński.

Wreszcie ruszyły prace nad amerykańskim serialem realizowanym na podstawie powieści fantasy Andrzeja Sapkowskiego o „Wiedźminie”. Jest już gotowy scenariusz pilotażowego odcinka.

Wszystko zaczęło się trzy lata temu. W Hollywood pojawił się wówczas pomysł nakręcenia kinowego widowiska z Wiedźminem w roli głównej. Obraz miały wyprodukować dwie firmy - polska Platige Films i amerykańska Sean Daniel Company. Scenariusz na podstawie opowiadań z tomów „Ostatnie życzenie” i „Mniejsze zło” miała napisać Tania St. John. Na reżysera wyznaczono Polaka - Tomasza Bagińskiego, autora nominowanej do Oscara animacji „Katedra”. Premierę planowano na 2017 rok. Do realizacji pomysłu ostatecznie jednak nie doszło.

W dalszej części tekstu:

 • jak według Bagińskiego ma wyglądać serial?
 • jaką opinię o powstającym serialu ma Sapkowski
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

TacioTomcio

Czekam z niecierpliwością i oby tylko wszystko wyszło jak należy. Może i lepie, że polscy aktorzy nie będą grać, jakoś tak nie widzę żadnych godnych kandydatów. Na opinie Sapkowskiego nie ma co patrzeć, podobna historia miała miejsce w przypadku gdy, też się odżegnywał, ba nawet obraźliwe komentował historię i wykonanie CD Projekt RED, co prawda potem żałował że sprzedał prawa za określoną kwotę a nie chciał udziału procentowego który mu proponowano, ot człowiek ma swoje podejście i raczej nie uznaje innej formy niż książki co nie jest samo w sobie złe bo książki napisał zacne.

x

Tak właśnie sobie myślałem, kiedy wreszcie pojawi się ten serial... Netflix milczy, Bagiński milczy, legend polskich nie ma więc teoretycznie jest zajęty ale nic się nie pokazuje. Nie ma nawet informacji o aktorach grających role... skoro prace dopiero ruszają, to zobaczymy to niestety dopiero za 2 lata minimum :(

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.