Monika Zacharzewska

Setki kwestujących zbierały na hospicjum

Wczoraj podziękowano wszystkim wolontariuszom, którzy w tym roku zaangażowali się w kwestowanie na rzecz słupskiego hospicjum. Fot. Monika Zacharzewska Wczoraj podziękowano wszystkim wolontariuszom, którzy w tym roku zaangażowali się w kwestowanie na rzecz słupskiego hospicjum.
Monika Zacharzewska

W słupskim ratuszu podziękowano osobom kwestującym w czasie Dnia Wszystkich Świętych na rzecz słupskiego hospicjum.

Choć 1 listopada było zimno i mokro, kilkaset osób, jak co roku, kwestowało na obu słupskich cmentarzach na rzecz hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku.

W tym roku udało się im zebrać do puszek ponad 113 tys. złotych. - To prawie jedna dziesiąta rocznego budżetu słupskiego hospicjum - zauważyła Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent Słupska dziękując wolontariuszom za zaangażowanie.

Na obu cmentarzach datki do puszek zbierało w tym roku ponad 650 osób. Wśród nich były również z rodzicami kilkuletnie dzieci, które przyszły na wczorajszą uroczystość w ratuszu, ale najwięcej było uczniów słupskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Oni wszyscy otrzymali podziękowania, które wręczyły im m.in. Teresa Jerzyk, dyrektor słupskiego hospicjum, oraz Edyta Wolska, prezes Towarzystwa Opieki Paliatywnej działającego przy słupskim hospicjum.

Wolontariusze przyznali, że osoby odwiedzające w Dniu Wszystkich Świętych słupskie nekropolie chętnie wrzucały datki na hospicjum.

- Nikogo nie trzeba było specjalnie przekonywać - mówili wczoraj wolontariusze.

Monika Zacharzewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.