Słupscy gimnazjaliści w tym roku wypadali dobrze

Czytaj dalej
Zbigniew Marecki

Słupscy gimnazjaliści w tym roku wypadali dobrze

Zbigniew Marecki

Średni wynik egzaminu gimnazjalnego w miejskich gimnazjach w tym roku jest wyższy od średniej wojewódzkiej i krajowej

W tym roku do tego egzaminu w Słupsku łącznie przystąpiło 830 uczniów z 12 gimnazjów publicznych i niepublicznych. W gimnazjach miejskich arkusz standardowy wypełniło 624 uczniów.

Najwyższą średnią języka polskiego osiągnęli uczniowie Katolickiego Gimnazjum

Po upublicznieniu wyników z całego kraju okazało się, że na tle wojewódzkim i krajowym słupscy gimnazjaliści, którzy uczęszczali do miejskich gimnazjów, wypadli dobrze.

Na przykład średnia z egzaminu z języka polskiego dla pięciu gimnazjów miejskich w tym roku wynosi 74,2 proc., a średnia dla wszystkich gimnazjów w Słupsku z tego samego przedmiotu zbliża się do 69 proc. Tymczasem średnia wojewódzka to 68 proc., a krajowa 69 proc. Najlepiej wypadły Katolickie Gimnazjum im. św. Marka (średnia z języka polskiego – 82.1 proc.), Społeczne Gimnazjum nr 1 STO – 81,6 proc., oraz Gimnazjum nr 3 (działające w zespole z II LO) z wynikiem 81,1 proc.
Gorzej wypadł egzamin z matematyki, ale i tak na tle średniej wojewódzkiej i krajowej wynik gimnazjów działających w mieście jest niezły. Dobrze wypadł egzamin z języka angielskiego, który na poziomie podstawowym generalnie nie sprawia uczniom dużych problemów. Tabelę z wynikami, którą otrzymaliśmy z ratusza, prezentujemy
TU <<< KLIKNIJ

Egzamin gimnazjalny pisać będą jeszcze tylko dwa roczniki. Jego wynik ma znaczenie podczas naboru do szkół ponadgimnazjalnych. Później zastąpi go egzamin końcowy dla klas ósmych.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.