Grzegorz Hilarecki

Słupsk miastem konsultacji

Tak było na początku kadencji, gdy władza w ratuszu zapraszała słupszczan na konsultacje. Teraz frekwencja jest, delikatnie mówiąc, śladowa. Na konsultacje Fot. Krzysztof Piotrkowski Tak było na początku kadencji, gdy władza w ratuszu zapraszała słupszczan na konsultacje. Teraz frekwencja jest, delikatnie mówiąc, śladowa. Na konsultacje na temat rewitalizacji ulicy Długiej nie przyszedł nikt. W grudniu konsultowanych będzie aż pięć różnych spraw, w tym koncepcja nowej hali widowiskowo-sportowej.
Grzegorz Hilarecki

Pięć różnych spraw muszą ze słupszczanami skonsultować w grudniu przed świętami urzędnicy.

Właśnie wczoraj (czwartek, 1 grudnia) zakończyły się konsultacje Rocznego Planu Konsultacji Społecznych w Słupsku. Szczegółowo w nim rozpisano, co i w jakim miesiącu będzie konsultowane w przyszłym roku, a gdy w danym miesiącu nie będzie czegoś terminowego do omówienia z mieszkańcami, to konsultowane będą zmiany w miejscowych planach zagospodarownaia przestrzennego. Których? Tego nie zapisano. Na konsultacje sztandarowego projektu z nowego rozdania unijnego, czyli rewitalizacji ulicy Długiej, nie przyszedł nikt z mieszkańców, byli tylko urzędnicy i projektanci.

Wiceprezydent Marek Biernacki przyznał, że taka frekwencja mieszkańców jest daleka od ideału. Teraz urzędnicy zapraszają na drugie spotkanie w sprawie bulwarów (to też w ramach przygotowywanej rewitalizacji). Chociaż chodzi o nowe inwestycje, ulice, chodniki, miejsca parkingowe i przestrzeń publiczną, zainteresowania mieszkańców nie widać. Choćby takiego, jak w 2015 roku akwaparkiem albo kolejnymi etapami ringu. Faktem też jest, że konsultacji teraz jest tak dużo, że od nadmiaru mieszkańców może rozboleć głowa, więc i my, i radni, a czasami nawet władze miasta miewają z tym problem.

Dla porządku więc zapytaliśmy urzędników z Wydziału Dialogu i Komunikacji Społecznej o listę grudniowych konsultacji:

Grzegorz Hilarecki

Mieszkam w Słupsku i o nim piszę. Samorząd, inwestycje nie mają dla mnie tajemnic. Pasje mam trzy: rodzina, sport i historia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.