Zbigniew Marecki

Słupski MOPR lekko reorganizuje funkcjonowanie opieki socjalnej

Słupski MOPR, choć obecnie rocznie przerabia 120 milionów złotych, to będzie miał mniej pracowników socjalnych, bo maleje zapotrzebowanie na ich usł Fot. Łukasz Capar Słupski MOPR, choć obecnie rocznie przerabia 120 milionów złotych, to będzie miał mniej pracowników socjalnych, bo maleje zapotrzebowanie na ich usługi
Zbigniew Marecki

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przygotowuje się do lekkiej reorganizacji zespołów pracy spocjalnej. To rezultat zmniejszającego się zapotrzebowania na te usługi oraz rezygnacji z pracy kilku pracowników.

- Od 2013 roku, kiedy zostałem dyrektorem MOPR-u, nie zmniejszaliśmy zatrudnienia w zespołach pracy socjalnej, gdzie w sumie obecnie pracuje ok. 50 osób. Tymczasem w tym samym czasie zmalało zapotrzebowanie na ich usługi o ponad 30 procent. Dlatego wskutek pomysłu jednego ze związków zawodowych oraz po uzgadnieniach z ratuszem postanowiliśmy, że w najbliższych latach nie będziemy zatrudniać nowych pracowników do zespołów pracy socjalnej, a pensje ze zwolnionych etatów zostaną przeznaczone na podwyżki w tej grupie pracowniczej. Cały ten plan miał być realizowany w trakcie najbliższych lat, kiedy na emeryturę mieli przejść nasi najstarsi pracownicy socjalni - informuje Klaudiusz Dyjas, dyrektor MOPR w Słupsku.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Zbigniew Marecki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.