Słupszczanie podpowiadają, gdzie jeszcze można postawić niedźwiadki

Drugi niedźwiadek na deptaku przy ul. Wojska Polskiego stanął kilka dni temu. Ma upamiętniać pizzerię w barze Poranek, najstarsze takie miejsce w Po Fot. Łukasz Capar Drugi niedźwiadek na deptaku przy ul. Wojska Polskiego stanął kilka dni temu. Ma upamiętniać pizzerię w barze Poranek, najstarsze takie miejsce w Polsce.

Pan Tadeusz ze Słupska skontaktował się z nami w sprawie niedźwiadków szczęścia, które jakiś czas temu pojawiły się w kilku miejscach miasta.

- Chwalę pomysł, by goście naszego miasta wyszukiwali je na ulicach, jednak myślałem, że będzie to realizowane w bardziej profesjonalny sposób - mówi nasz czytelnik. - Po zainstalowaniu kilku niedźwiedzi widzę, że pojawił się kolejny na ul. Wojska Polskiego. Po co ludzie od promocji ustawiają misie w tak małej odległości i to na ulicy, na której już jest jeden? Brakuje pomysłu? Przecież te figurki są idealne, by turyści zapuszczali się w ulice, które nie są wypromowane i tym samym poznawali całe piękno miasta. Promocja Słupska opiera się na pięciu głównych ulicach i całkowitym pomijaniu innych. pana Tadeusza, niedźwiadek powinien stanąć m.in. przed rektoratem Akademii Pomorskiej na ul. Westerplatte.

- Czemu nie wysyła się turystów w takie zakątki miasta, gdzie są piękne kamienice? Czy kolejne niedźwiadki będą ustawiane na innych odcinkach Wojska Polskiego? Pomysł był dobry, ale wykorzystanie go do celów turystycznych już nie za bardzo.

Karolina Chalecka z gabinetu prezydenta miasta zapewnia, że niedźwiadki stoją i będą montowane również poza ścisłym centrum.

- Pierwszych sześć, które dostaliśmy, stanęło głównie w ścisłym centrum, choć nie tylko, bo na przykład przy przystani kajakowej w Parku Kultury i Wypoczynku czy w parku Chopina - mówi Karolina Chalecka. - Pierwszy, który pojawił się na ulicy Wojska Polskiego, symbolizuje dialog, bo stanął w miejscu spotkań mieszkańców. Kolejny na deptaku pojawił się w okolicy baru Poranek, gdzie znajduje się najstarsza w Polsce pizzeria. Przy samym barze nie mogliśmy ustawić niedźwiadka, bo przeszkadzałby przechodniom.

Dzisiaj niedźwiadków szczęścia jest osiem, w sumie do końca roku będzie ich 20. Jak zapewniają urzędnicy, staną nie tylko w ścisłym centrum miasta, choć również i tam.

- Planujemy między innymi postawienie go w okolicach dworców kolejowego i autobusowego. Jeden z misiów stanie również w okolicach Akademii Pomorskiej - zapewnia Karolina Chalecka. - Ponadto niedźwiadki są mobilne i docelowo będzie je można postawić także w miejscach, które dzisiaj są remontowane lub takie prace są tam planowane.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

14,50 29,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.