Słupszczanka walczy o zamianę mieszkania

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Piotrkowski
Zbigniew Marecki

Słupszczanka walczy o zamianę mieszkania

Zbigniew Marecki

Pani Mieczysława, najemca mieszkania w poniemieckiej kamienicy przy ul. Szarych Szeregów, zabiega o zamianę mieszkania na nowsze.

Pani Mieczysława już kilkanaście lat mieszka w 37-metrowym mieszkaniu na drugim piętrze kamienicy przy ul. Szarych Szeregów.

- To mieszkanie jest wygodne, ale bardzo wysokie i zimne. Odczuwam to bardzo zimą, gdy muszę bardzo wysoko nosić węgiel, bo jest ogrzewane przy pomocy pieca. Mój lekarz twierdzi, że powinnam unikać tak ciężkich prac. Dlatego zaczęłam zabiegać o dokonanie zamiany mieszkania na inne. Zależy mi na takim, które będzie ogrzewane przy pomocy centralnego ogrzewania - opowiada pani Mieczysława.

Jak nam powiedziała, od władz Słupska otrzymała już kilka propozycji, ale z nich zrezygnowała, bo nie spełniały jej oczekiwań. - Mam wrażenie, że traktuje się mnie jak kogoś, kto jest natarczywy, a ja po prostu nie daję sobie wcisnąć bardzo złego lokalu - przekonuje pani Mieczysława.

Jak nam powiedziała, w sprawie mieszkania rozmawiała nie tylko w Przedsiębiorstwie Gospodarki Mieszkaniowej, ale także z wiceprezydent Krystyną Danilecką-Wojewódzką , która w ratuszu odpowiada za sprawy mieszkaniowe. - Jestem bardzo zdziwiona przebiegiem rozmowy. Spodziewałam się, że pani wiceprezydent bardziej wczuje się w moją sytuację - mówi słupszczanka.
O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Ewę Wach, prezesa PGM.

- Znam tę sprawę. Pani Mieczysława otrzymała od nas już kilka propozycji, ale z nich nie skorzystała. Mamy to udokumentowane. Trudno się rozmawia z osobą, która na wszystko kręci nosem - mówi prezes Wach.

Jak się dowiedzieliśmy, pani Mieczysława nie zamierza poprzestać na działaniach, które już podjęła. Niedawno umówiła się na spotkanie z Beatą Chrzanowską, przewodniczącą Rady Miejskiej w Słupska. - Ufam, że u matki naszego miasta znajdę więcej zrozumienia - mówi słupszczanka, która wydaje się już nieco zdesperowana.

Zbigniew Marecki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.