Śmieci leżały długo, aż zalęgły się szczury

Wielkogabarytowe odpadki już zostały zabrane sprzed wiaty śmietnikowej. Jednak, jak twierdzi nasz czytelnik, już pojawiły się kolejne. Tymczasem takie Fot. Łukasz Capar Wielkogabarytowe odpadki już zostały zabrane sprzed wiaty śmietnikowej. Jednak, jak twierdzi nasz czytelnik, już pojawiły się kolejne. Tymczasem takie śmieci należy odwieźć do PSZOK

- Przez kilka tygodni nie mogłem się doprosić administracji o wywiezienie śmieci z trawnika - mówi nasz czytelnik.

Pan Jerzy z Redzikowa kilka tygodni temu zauważył, że przy wiacie śmietnikowej między budynkami 21 i 25 pojawiły się śmieci wielkogabarytowe.

- Ktoś wystawił materace, fotele i wiele innych odpadków - mówi nasz czytelnik. - Poinformowałem o sprawie sołtysa. Śmieci leżały, a dodatkowo pojawiły się wśród nich szczury. Kilka razy widziałem je biegające między odpadkami. Gryzonie przestraszyły też kilkoro moich sąsiadów. W końcu poinformowałem urzędników z gminy. To pomogło, bo śmieci wreszcie wywieziono. Ale już pojawiają się nowe. Takie odpadki powinny być wywożone regularnie.

W Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Jezierzycach dowiedzieliśmy się, że interwencja sołtysa Redzikowa w sprawie śmieci wielkogabarytowych wpłynęła w czerwcu.

- Wystąpiliśmy do administracji nieruchomości o usunięcie odpadów. Ta przekazała sprawę jednej ze wspólnot mieszkaniowych. Wspólnota z kolei stwierdziła, że nie tylko jej mieszkańcy korzystają z tej stacji śmietnikowej i ona sama nie będzie płaciła za wywóz śmieci wielkogabarytowych. W końcu gmina zleciła słupskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej wywiezienie dzikiego wysypiska - mówi Agata Szakowska, specjalista do spraw gospodarki odpadami w ZGK w Jezierzycach.

Jak dodaje, mieszkańcy z tego rodzaju odpadami powinni się kierować do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jeden z nich znajduje się w Słupsku przy ul. Bałtyckiej 11 a, drugi w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie (składowisko odpadów). Oba są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7-17, w soboty w godz. 7-14 i przyjmują odpady bezpłatnie.

- Wiosną i jesienią prowadzone są również akcje bezpłatnego odbioru odpadów wielkogabarytowych z terenu gminy. Najbliższa akcja prowadzona będzie pod koniec września. Mieszkańcy dostaną informacje o terminie i miejscu ich wystawienia - mówi Agata Szakowska. - Natomiast o zasadach wywozu śmieci wielkogabarytowych informujemy w specjalnych ulotkach i na stronie internetowej.

Gmina ma plany, by w przyszłym roku zwiększyć liczbę akcji bezpłatnych odbiorów tego rodzaju odpadków. Natomiast wspólnoty mieszkaniowe, na terenie których powstaną dzikie wysypiska śmieci, muszą się liczyć z koniecznością ponoszeniem kosztów ich wywozu.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.