Bogumiła Rzeczkowska

Śmiertelny wypadek 10-letniego Maćka. Będzie opinia uzupełniająca biegłych

Minęły prawie cztery lata od tragedii na drodze. Rodzina Maćka Łukomskiego czeka na koniec procesu. Jednak sprawa jest skomplikowana, bo po wypadku nie Fot. Fot. Krzysztof Piotrkowski Minęły prawie cztery lata od tragedii na drodze. Rodzina Maćka Łukomskiego czeka na koniec procesu. Jednak sprawa jest skomplikowana, bo po wypadku nie zebrano wszystkich dowodów
Bogumiła Rzeczkowska

Wczoraj Sąd Okręgowy w Słupsku wrócił do sprawy wypadku drogowego w Siemianicach, w którym zginął 10-letni rowerzysta Maciek Łukomski. Zeznawali biegli z wiodącego w Polsce Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna.

10-letni Maciek zginął 23 lipca 2014 r. na ul. Miejskiej w Siemianicach w czasie przejażdżki rowerowej. Wtedy sąsiad Mać-ka - 20-letni Mariusz B. - ścigał się samochodem z kolegą Janem S. Nie wiadomo, z jaką prędkością. Sąd Rejonowy w Słupsku uznał, że nie mniejszą niż 80, czyli dwukrotnie wyższą od dozwolonej. Auto Mariusza B. uderzyło chłopca.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Bogumiła Rzeczkowska

Dziennikarstwo jest moją pasją i sposobem na życie. Od wielu lat relacjonuję procesy sądowe i piszę o sprawach kryminalnych. Zaglądam też do usteckiego ratusza, by sprawdzić, co ważnego dzieje się w moim mieście. Jednak najbardziej lubię podróże w czasie, a moją ulubioną stacyjką jest Powojenna Ustka. Piszę o pierwszych ustczanach, o radosnych wydarzeniach, które tu się rozegrały, ale i o zapomnianych dramatach. Jestem wielbicielką starych fotografii, archiwaliów i oczywiście bibliotek cyfrowych, które przywracają pamięć i pozwalają, by przetrwała w następnych pokoleniach.          

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.