Sprawa siedziby PTTK w Słupsku ciągle w zawieszeniu

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Zbigniew Marecki

Sprawa siedziby PTTK w Słupsku ciągle w zawieszeniu

Zbigniew Marecki

Kancelaria Prawna Białas, Pietruszewski wspólnicy z Warszawy twierdzi, że decyzja w sprawie PTTK w Słupsku z 1970 r. nadal obowiązuje.

Chodzi o decyzję z 26 marca 1970 roku, kiedy Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Słupsku postanowiło o oddaniu nieruchomości przy ul. Szarych Szeregów będącej obecnie w posiadaniu w wieczystym użytkowaniu przez Zarząd Regionalny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Choć ta decyzja nie została potwierdzona stosowną umową, to wg warszawskich prawników ani wcześniej, ani obecnie obowiązujące przepisy nie określają, kiedy ta umowa powinna być zawarta. Dlatego twierdzą, że władze Słupska są nadal związane decyzją z marca 1970 roku.

- Już w minionym roku tę opinię dostarczyłem prezydentowi Robertowi Biedroniowi podczas spotkania, w którym uczestniczyli senator Kazimierz Kleina i słupscy działacze PO. Jednak nic z tego nie wynika - mówi Janusz Grabowski, sekretarz PTTK w Słupsku.

Przypomnijmy: w ub. roku magistrat stwierdził, że PTTK bezprawnie zajmuje nieruchomość i że na mocy wyroku sądowego powinien się stamtąd wynieść. PTTK uważa, iż do tego nie ma podstaw prawnych. - Nie prześladujemy PTTK, ale mamy wyrok, który jest ważniejszy niż opinia. Jeśli PTTK chce zamknąć sprawę, musi pójść do sądu - uważa wiceprezydent M. Biernacki.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.