Sprawca napadów na kobiety zatrzymany. Czy to on zabił w Parku Kościuszki?

Czytaj dalej
Fot. KMP Katowice
Patryk Drabek

Sprawca napadów na kobiety zatrzymany. Czy to on zabił w Parku Kościuszki?

Patryk Drabek

Funkcjonariusze z Katowic zatrzymali mężczyznę, który napadał na kobiety. Z naszych informacji wynika, że to mężczyzna, który 15 listopada zaatakował 47-letnią katowiczankę na ulicy Brynicy w Katowicach-Szopienicach. Napastnik uderzył kobietę w głowę nieustalonym przedmiotem i uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawca nic nie zabrał kobiecie i nic do niej nie mówił.

Mężczyznę zatrzymali policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, którzy pracowali nad tą sprawą. Dzięki żmudnej pracy ustalili jak wygląda sprawca. W piątek policjanci zauważyli w centrum Katowic mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi.

- Szybka akcja doprowadziła do zatrzymania 28-latka. To mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Trafił do policyjnego aresztu - poinformowała kom. Aneta Orman, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Z ustaleń Dziennika Zachodniego wynika, że mężczyzna w ostatnim czasie przebywał w Katowicach, gdzie wynajął mieszkanie. Jak ustalili śledczy, mężczyzna ma związek z jeszcze jednym napadem na kobietę. Do zdarzenia doszło na początku listopada. Mieszkanka Katowic szła chodnikiem w centrum miasta i gdy mijała się z 28-latkiem, ten uderzył ją nieustalonym narzędziem w okolice klatki piersiowej.

- Całe szczęście, że ten mężczyzna został zatrzymany, a policjanci wykonali kawał dobrej roboty. Pracowali dniami i nocami - podkreśla osoba, która zna kulisy policyjnych działań.

Śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na to, by przedstawić 28-latkowi zarzuty - uszkodzenia ciała. Mężczyzna, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Katowice-Wschód.

Czy 28-latek ma jakiś związek z morderstwem w parku Kościuszki w Katowicach? Na tym etapie policjanci nie łączą go z tym zdarzeniem.

- Wszystkie możliwości są sprawdzane operacyjnie - przekazała podinsp. Aleksandra Nowara, rzeczniczka komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach.

Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.