Środowisko wodne w mieście

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Capar
Zbigniew Marecki

Środowisko wodne w mieście

Zbigniew Marecki

W ratuszu podpisano porozumienie o współpracy w zakresie edukacji żeglarsko-morskiej . Współpracę zadeklarowało kilka środowisk.

Porozumienie zawarto między Zespołem Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. inż. Tadeusza Tańskiego, Szkołą Podstawową nr 9 im. kmdra Stanisława Hryniewieckiego oraz Polskim Związkiem Wędkarskim - Okręg Słupsk, Słupskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowych, Ligą Morską i Rzeczną Oddział Słupsk, Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku i Urzędem Morskim w Słupsku.

To kolejne przedsięwzięcie, którego celem jest wzmocnienie środowiska wodnego w mieście.

Jak już informowaliśmy, jednym z najbardziej zaangażowanych organizatorów tego typu działań jest komandor Dariusz Kloskowski, który przygotował m.in. innowacyjny program dla klasy o profilu morskim, która od kilku lat działa w słupskim mechaniku. On także zainicjował zajęcia żeglarskie, które latem odbyły się na Stawku Łabędzim, gdzie w najbliższym czasie ma być przygotowana przystań dla małych łódek żaglowych, na których mają ćwiczyć uczniowie SP nr 9 w Słupsku.

Z jego inicjatywy żeglarze starsi i młodsi ćwiczyli także różne elementy żeglarstwa z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wczorajsze porozumienie ma jeszcze sprzyjać tego rodzaju działaniom.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.