Środowisko wodne w mieście

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Capar
Zbigniew Marecki

Środowisko wodne w mieście

Zbigniew Marecki

W ratuszu podpisano porozumienie o współpracy w zakresie edukacji żeglarsko-morskiej . Współpracę zadeklarowało kilka środowisk.

Porozumienie zawarto między Zespołem Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. inż. Tadeusza Tańskiego, Szkołą Podstawową nr 9 im. kmdra Stanisława Hryniewieckiego oraz Polskim Związkiem Wędkarskim - Okręg Słupsk, Słupskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowych, Ligą Morską i Rzeczną Oddział Słupsk, Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku i Urzędem Morskim w Słupsku.

To kolejne przedsięwzięcie, którego celem jest wzmocnienie środowiska wodnego w mieście.

Jak już informowaliśmy, jednym z najbardziej zaangażowanych organizatorów tego typu działań jest komandor Dariusz Kloskowski, który przygotował m.in. innowacyjny program dla klasy o profilu morskim, która od kilku lat działa w słupskim mechaniku. On także zainicjował zajęcia żeglarskie, które latem odbyły się na Stawku Łabędzim, gdzie w najbliższym czasie ma być przygotowana przystań dla małych łódek żaglowych, na których mają ćwiczyć uczniowie SP nr 9 w Słupsku.

Z jego inicjatywy żeglarze starsi i młodsi ćwiczyli także różne elementy żeglarstwa z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wczorajsze porozumienie ma jeszcze sprzyjać tego rodzaju działaniom.

Zbigniew Marecki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

14,50 29,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.