Zbigniew Marecki [email protected]

Starostwo zareagowało na krytykę ze strony mieszkańców gminy

Poniemiecki most na Łupawie w Damnie jest już w bardzo złym stanie. Dlatego ograniczono na nim przejzad, a teraz trwają  przygotowania do jego przeb Poniemiecki most na Łupawie w Damnie jest już w bardzo złym stanie. Dlatego ograniczono na nim przejzad, a teraz trwają przygotowania do jego przebudowy
Zbigniew Marecki [email protected]

Wszystko wskazuje na to, że będziemy szli w kierunku zapewnienia tymczasowej przeprawy przez rzekę w czasie trwania remontu mostu w Damnie - powiedział nam w piątek Mariusz Ożarek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w powiecie słupskim.

To stanowisko jest prawdopodobnie efektem nacisku ze strony mieszkańców gminy Damnica i gminy Główczyce, którzy w minioną środę spotkali się na zebraniu zorganizowanym przez sołtysów wsi Bobrowniki, Łojewo, Dąbrówka, Światy. Uczestniczyli w nim także mieszkańcy Wielkiej Wsi z gminy Główczyce. Po jego zakończeniu Grzegorz Jaworski, wójt Damnicy, napisał oficjalne pismo do starosty słupskiego Zdzisława Kołodziejskiego, w którym poinformowano, że tworzy się Komitet Protestacyjny, bo oburzeni mieszkańcy stwierdzili, że władze powiatu nie zabezpieczyły ich interesów w związku z planowanym remontem mostu, który ma się rozpocząć wkrótce i prawdopodobnie potrwa do wiosny.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Zbigniew Marecki [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.