Natalia Dyjas-Szatkowska

[Stary most w Cigacicach wciąż otwarty dla ciężkich pojazdów. Tylko na jak długo?

Taki widok jest znany wielu kierowcom z południa. Wjazd na most w Cigacicach pełen obostrzeń Fot. Mariusz Kapała Taki widok jest znany wielu kierowcom z południa. Wjazd na most w Cigacicach pełen obostrzeń
Natalia Dyjas-Szatkowska

Choć wcześniej pojawiły się informacje, że wraz z początkiem nowego roku stary most w Cigacicach zostanie zamknięty dla cięższych pojazdów, to od tej decyzji chwilowo odstąpiono. Mieszkańcy pytają, co dalej z tak ważnym dla nich obiektem.

- Mamy początek stycznia, pod koniec roku gruchnęła wieść, że stary most w Cigacicach zostanie w tym miesiącu zamknięty dla cięższych pojazdów. To, że obiekt jest w złym stanie technicznym wiadomo od jakiegoś czasu - zadzwoniła do nas Czytelniczka, która mieszka w Cigacicach, ale dojeżdża codziennie do pracy do Zielonej Góry. - To w końcu co dalej z nim będzie? Tkwimy w zawieszeniu i nie wiemy, czy most będzie zamknięty np. dla autobusów. A to ważne, szczególnie dla tych, którzy jeżdżą PKS-em do Zielonej Góry.

Jaka przyszłość czeka most w Cigacicach? 

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:  • problemy i sprawy Zielonej Góry,

 • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.