Stłuczenie i gips po lekcji religii w Kobylnicy

Czytaj dalej
Fot. Zdjęcie ilustracyjne
Aleksander Radomski

Stłuczenie i gips po lekcji religii w Kobylnicy

Aleksander Radomski

Na gimnazjalistów spadły ławki, a na księdza wypowiedzenie. Za porozumieniem

Policja sprawdza, co takiego stało się w gimnazjum w Kobylnicy. Dd dyrekcji szkoły do tamtejszego komisariatu wpłynęło zawiadomienie o zajściu z udziałem księdza i nastoletniego ucznia na lekcji religii.

- Chłopiec, zamiast uczestniczyć w początkowej modlitwie, zaczął zachowywać się arogancko w stosunku do księdza - informuje Jan Wild, dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy.

- Przeszkadzał, wydawał jakieś dziwne dźwięki (nastolatek miał udawać świnię - dop. red.). Ksiądz się tym niewątpliwie zdenerwował. Chciał przesadzić ucznia z ostatniej ławki do pierwszej. Idąc w jego kierunku, przewrócił najpierw jedną jednoosobową ławkę, która upadła nanogę uczennicy, i następnie kolejną, która upadła na chłopca. Później powiedział, że to uczeń sprowokował go do tego zachowania. Z tego, co mówią uczniowie, nie wynika, że było to działanie celowe.

Dziewczyna ma jednak stłuczoną stopę. W poniedziałek najprawdopodobniej wróci do szkoły. Z kolei, na skutek urazu, ręka 13-latka trafiła w gips. Relacja ze zdarzenia, którą opowiedział „Głosowi” dyrektor Wild, to ustalenia powołanej przez niego szkolnej komisji. Przesłuchała ona dwójkę uczniów i pielęgniarkę, która zajęła się nimi zaraz po zdarzeniu. Księdza już nie. Jak nam powiedziano w szkole, wyjechał, a kontakt z nim jest utrudniony. My również nie mogliśmy się z nim wczoraj skontaktować. Do pracy w szkole już nie wróci. - Ksiądz napisał podanie o zwolnienie za porozumieniem stron. Skonsultowałem to z władzami kościelnymi i wyraziłem zgodę - mówi dyrektor Wild.

Policja dopiero zaczęła przyglądać się sprawie. Czy doszło do czynu zabronionego, wyjaśni wszczęte postępowanie.

Aleksander Radomski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.