Sylwester pod gwiazdami

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Capar
Zbigniew Marecki

Sylwester pod gwiazdami

Zbigniew Marecki

Kilka tysięcy osób uczestniczyło na publicznych zabawach sylwestrowych w Ustce i Słupsku. Mimo tłoku na obu imprezach, policja i straż pożarna nie musiały interweniować.

Na placu przed słupskim ratuszem słupszczanie gromadzili się już ok. 21.30. Początkowo chętnie uczestniczyli w grach i zabawach na lodowisku. Byli też hojni, gdy prowadzono zbiórkę na rzecz jednej z organizacji charytatywnych. Jednak dopiero na pół godziny przed północą, plac Zwycięstwa naprawdę się zapełnił.

Gdy prowadzący imprezę Daniel Klusek pytał zebranych o ich noworoczne życzenia, kilka osób przede wszystkim gratulowało sukcesów prezydentowi Biedroniowi i życzyło mu zwycięstwa w najbliższych wyborach.

– Jesteśmy dumni, że mamy takiego prezydenta – wykrzyczała jedna z kobiet, a gremialne oklaski potwierdzały, że wiele osób myśli tak samo.

W tym czasie obok prezydenta na estradzie pojawili się Tomasz Karolak i członkowie zespołu Pączki w Tłuszczu, którzy wcześniej, wykonując rozmaite utwory, ponad godzinę zabawiali coraz bardziej gęstniejący tłum, oraz gość specjalny – Czesław Lang, znakomity polski kolarz i organizator Tour de Pologne, który przyjechał do Słupska w sylwestrową noc, aby życzyć słupszczanom wszystkiego najlepszego i zapowiedzieć, że być może niedługo Tour de Pologne będzie przejeżdżał przez Słupsk. Szczęśliwcy dostali jeszcze jego książkę.

Po życzeniach wybuchła wręcz kanonada wywołana przez rozmaite petardy i mniejsze lub większe sztuczne ognie, które rozbłyskały na zamglonym niebie, choć tym razem nie było pokazu sztucznych ogni zamówionego przez magistrat. Ludzie pili szampana, robili sobie selfie i tańczyli w rytm utworów, które jeszcze ponad godzinę puszczał didżej. Równie tłumnie było na promenadzie w Ustce, gdzie koncert dała Ewelina Bogucka. Odbył się też pokaz fajerwerków. Nikomu nic się nie stało.

Zbigniew Marecki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.