Szczątki kobiety znalezione w piwnicy po 18 latach [wideo, zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Policja
Bogumiła Rzeczkowska

Szczątki kobiety znalezione w piwnicy po 18 latach [wideo, zdjęcia]

Bogumiła Rzeczkowska

Mówili, że spakowała torbę i uciekła od męża. Mroczna prawda ujrzała światło dzienne dopiero po ponad 18 latach od zbrodni.

– Pamiętam tę sprawę – przypomina sobie Tomasz Klukowski, człuchowski prokurator rejonowy. – Zaginęła młoda kobieta. Podobno wyszła z domu z torbą. Jednak umorzyliśmy postępowanie z braku dowodów. Nie było ciała ani żadnych podejrzeń, że tę kobietę coś złego spotkało. Poza informacjami, że nie chciała być z mężem.

Angelika Katarzyna J. jeszcze wczoraj widniała na stronie Fundacji Itaka jako osoba poszukiwana. – 14 kwietnia Prokuratura Okręgowa Słupsku wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa Angeliki J., które miało miejsce w Debrznie w dniu 2 października 1998 roku – informuje Jacek Korycki, rzecznik Prokuratury Okręgowej.

– Podstawą do wszczęcia śledztwa były ustalenia funkcjonariuszy KWP w Gdańsku przedłożone prokuratorowi 7 kwietnia oraz inne czynności zlecone przez Prokuraturę Okręgową w Słupsku, zmierzające do wyjaśnienia tej sprawy.

24 kwietnia zebrany materiał dowodowy doprowadził śledczych do piwnicy domu, w którym przed laty mieszkała ofiara.

– Ujawniono tam zakopane zwłoki ludzkie, które przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Gdańsku w celu przeprowadzenia sekcji zwłok i stosownych badań biologicznych. W tym samym dniu w godzinach popołudniowych dolnośląska policja zatrzymała byłego męża Angeliki J., 42-letniego mieszkańca Debrzna Daniela M.

Czynności procesowe z zatrzymanym w tej sprawie mężczyzną zostaną przeprowadzone dzisiaj.
– Nad sprawą pracowali gdańscy kryminalni z sekcji poszukiwań i identyfikacji osób oraz funkcjonariusze z policyjnego Archiwum X. Po szczegółowym zweryfikowaniu wszystkich nowych okoliczności oraz wykluczeniu pozostałych wersji zdarzenia, w tym m.in. wątku, że zaginiona wyprowadziła się za granicę, policjanci ustalili, że doszło do popełnienia przestępstwa, a ciało zaginionej kobiety zostało zakopane – informuje pomorska policja.

18 lat poszukiwano Angelikę J. z Debrzna. W poniedziałek szczątki kobiety odkopano w piwnicy jej domu

– Policyjni poszukiwacze operacyjnie ustalili, gdzie mogą znajdować się zwłoki zaginionej. Do przeszukania piwnicy budynku został użyty georadar i wytypowane zostało miejsce, gdzie mogą być szczątki ludzkie.

Policja nie ujawnia, co dokładnie sprawiło, że funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku na nowo podjęli sprawę zaginięcia z 1998 roku.

– Śledztwo zostało wszczęte po zweryfikowaniu wszystkich okoliczności. Niewykluczone, że 42-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego usłyszy zarzuty – czytamy w komunikacie biura prasowego.

Bogumiła Rzeczkowska

Dziennikarstwo jest moją pasją i sposobem na życie. Od wielu lat relacjonuję procesy sądowe i piszę o sprawach kryminalnych. Zaglądam też do usteckiego ratusza, by sprawdzić, co ważnego dzieje się w moim mieście. Jednak najbardziej lubię podróże w czasie, a moją ulubioną stacyjką jest Powojenna Ustka. Piszę o pierwszych ustczanach, o radosnych wydarzeniach, które tu się rozegrały, ale i o zapomnianych dramatach. Jestem wielbicielką starych fotografii, archiwaliów i oczywiście bibliotek cyfrowych, które przywracają pamięć i pozwalają, by przetrwała w następnych pokoleniach.          

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.