Zbigniew Marecki

Szkoła Podstawowa nr 11 przy ul. Profesora Lotha prowadzi nabór uczniów

Swój rejon szkoła  będzie miała od roku szkolnego, który zacznie się we wrześniu  2018 r. Fot. Archiwum Swój rejon szkoła będzie miała od roku szkolnego, który zacznie się we wrześniu 2018 r.
Zbigniew Marecki

Szkoła Podstawowa nr 11, czyli dotychczasowe Gimnazjum nr 5 przy ul. prof. Lotha, chce od września uruchomić klasę 4 i 7.

To rezultat oświatowej reformy PiS, w wyniku której od września podstawówki będą wydłużone o dwa lata, a gimnazja będą wygaszane. W praktyce oznacza to, że samorządy musiały przeprowadzić pewne zmiany strukturalne. W Słupsku już część gimnazjów włączono w struktury podstawówek, a jedno z nich (Gimnazjum nr 5) przekształcono na powrót w podstawówkę, którą, tak jak dawniej, nazwano SP nr 11. Swój rejon szkoła będzie miała od roku szkolnego, który zacznie się we wrześniu 2018 r.

Już teraz jednak SP nr 11 prowadzi nabór do klasy 4 i 7. Dotychczas kilkadziesiąt osób złożyło wstępne deklaracje. - Na razie mogę powiedzieć, że powstanie klasa 7, jednak deklaracje będziemy przyjmowali przez całe wakacje. Dopiero pod koniec sierpnia zapadnie ostateczna decyzja, ile klas utworzymy - powiedziała nam Barbara Kujat, dyr. SP nr 11. Z kolei w SP nr 1 nowy rok szkolny przygotowuje nowa dyrektor Elżbieta Krawczykiewicz, była wicedyrektor Gimnazjum nr 5.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.