Szpitalna pralnia nadal bez dzierżawcy

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Capar
Monika Zacharzewska

Szpitalna pralnia nadal bez dzierżawcy

Monika Zacharzewska

Pralnia przy słupskim szpitalu nadal stoi nieczynna. Przypomnijmy, że szpitalną pościel pierze się pod Toruniem.

W konkursie na dzierżawę pomieszczeń pralni wraz z wyposażeniem, który ogłosił Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku ofertę złożyła jedna firma – HTS Baltica Sp. z o.o. z Gdyni.

– Przedstawiciele tej firmy spotkali się z zarządem szpitala. W tej sprawie toczą się rozmowy. Za wcześnie jeszcze, by mówić o ich szczegółach – mówi Elżbieta Gryko, rzeczniczka prasowa słupskiego szpitala specjalistycznego.

Przypomnijmy, że pościel ze słupskiego szpitala już od jesieni ubiegłego roku nie jest prana w Słupsku, a bardziej ekonomiczne, zdaniem zarządu, było wyłonienie wykonawcy tej usługi w przetargu. Tym sposobem prześcieradła, poszwy, ale i fartuchy personelu szpitala prane są przez konsorcjum z Torunia na czele z tamtejszymi Zakładami Materiałów Opatrunkowych.

Jakość tego prania na początku współpracy była kontrowersyjna i kilka dni temu my też otrzymaliśmy telefon, że na jednym z oddziałów była niedoczyszczona, a podczas przewlekania kołder z poszwy wypadały jakieś śmieci. Jednak dyrekcja szpitala twierdzi, że ona nie ma już sygnałów, by pościel przyjeżdżała niedoprana czy wilgotna, jak zdarzało się to wcześniej.

– Zwiększyliśmy kontrolę i nadzór na jakością prania i już takich przypadków nie ma – zastrzega Jadwiga Stec, dyrektor do spraw pielęgniarstwa słupskiego szpitala.

Natomiast nadal poszukiwany jest dzierżawca pralni wraz z wyposażeniem, tej w której pościel szpitalna prano od lat w Słupsku. Jej budynek sąsiaduje z nową siedzibą administracji szpitala przy ul. Hubalczyków. Jak twierdzi rzeczniczka, z jedną firm zainteresowanych dzierżawą zarząd prowadzi rozmowy.

Przypomnijmy, że firma, która jako pierwsza podjęła się dzierżawy pomieszczeń pralni – w październiku ubiegłego roku – zrezygnowała z tego po zaledwie trzech miesiącach. Od 20 pracowników zostało bez zatrudnienia.

Monika Zacharzewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.