Tenis. Iga Świątek wciąż niszczy świat. Demolka i burzycielka. W stawce 5 000 000 dolarów. Amerykańskich.

Czytaj dalej
Paweł Wiśniewski

W pierwszym meczu grupowym tenisowego turnieju „WTA Finals” czyli turnieju dla ośmiu najlepszych zawodniczek sezonu 2022, który odbywa się w amerykańskim Fort Worth, Iga Świątek zdemolowała Rosjankę Darią Kasatkinę 6:2, 6:3. Mecz trwał godzinę i 23 minuty.

Najwyżej rozstawiona w turnieju - Iga Świątek wygrała z rosyjską tenisistką Darią Kasatkiną (8.) 6:2, 6:3 w swoim pierwszym meczu grupowym w turnieju WTA Finals w amerykańskim Fort Worth. Spotkanie trwało godzinę i 23 minuty. To był piąty w tym roku mecz między tymi zawodniczkami i piąte zwycięstwo Świątek.

To był piąty w tym roku mecz między tymi zawodniczkami i piąte zwycięstwo Świątek.

Rywalizacja na pierwszym etapie WTA Finals odbywa się w dwóch grupach nazwanych na cześć świetnych przed laty amerykańskich tenisistek - Tracy Austin i Nancy Richey. W nich zawodniczki walczą systemem "każda z każdą". Do półfinałów awansują po dwie najlepsze z każdej grupy i wówczas stoczą pojedynki o udział w zaplanowanym na 7 listopada br. finale.

W drugim meczu tej grupy Francuzka Caroline Garcia (6. WTA) pokonała Amerykankę Coco Gauff (4. WTA) 6:4, 6:3.