Grzegorz Hilarecki

Teraz posprzątają Lasek Południowy

Teraz posprzątają Lasek Południowy
Grzegorz Hilarecki

Wiceprezydent Marek Biernacki zobowiązał ZIM oraz SOSiR do uporządkowania i regularnego dbania o swoje tereny w Lasku Południowym.

To efekt interpelacji radnego Mieczysława Jarosiewicza z Platformy Obywatelskiej, który oficjalnie zgłosił, że miejskie tereny w Lasku Południowym nie są sprzątane.

„Lasek Południowy po prawej stronie drogi na Krępę nie jest sprzątany. Alejki spacerowe zniszczone...” - pisze radny, pokazując zaniedbanie terenu i domagając się od prezydenta odpowiedzi na pytania: kto jest właścicielem terenu, kto odpowiada za utrzymanie porządku, kto odpowiada za opiekę nad pomnikiem, kto opiekuje się parkiem Trendla oraz terenem wokół stawku.

Okazuje się, że do miasta należy lasek od strzelnicy wojskowej po obu stronach ulicy Arciszewskiego do płotu obiektu należącego do 7. Brygady Obrony Wybrzeża. W sumie to 67,13 ha, za które odpowiada Zarząd Infrastruktury Miejskiej. Pozostała część lasu należy do Nadleśnictwa Leśny Dwór.

Jak odpowiada Marek Biernacki, w ramach prac porządkowych sprzątana jest główna alejka, tzw. szlak żółty od sklepu Żaczek. Sprzątana jest w okresie wiosenno-letnim, czyli od kwietnia do października dwa razy na tydzień. Natomiast od listopada do marca raz w tygodniu.

Kąpieliskiem miejskim w Parku Trendla zarządza Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

- Zobowiązałem obie jednostki miejskie do uporządkowania terenu i dbania o niego - odpowiada wiceprezydent.

Grzegorz Hilarecki

Mieszkam w Słupsku i o nim piszę. Samorząd, inwestycje nie mają dla mnie tajemnic. Pasje mam trzy: rodzina, sport i historia.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.