Sylwia Lissylwia.lis@polskapress.pl

To będzie milionowa inwestycja

W mieście szykuje się wielomilionowa inwestycja. Część pieniędzy będzie pochodziła z Unii Europejskiej. Umowa podpisana. Fot. Archiwum W mieście szykuje się wielomilionowa inwestycja. Część pieniędzy będzie pochodziła z Unii Europejskiej. Umowa podpisana.
Sylwia Lissylwia.lis@polskapress.pl

W mieście szykuje się wielomilionowa inwestycja. Część pieniędzy będzie pochodziła z Unii Europejskiej. Umowa podpisana.

W Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku podpisana została umowa na unijne wsparcie projektu „Skarby Lęborka”. Lębork otrzyma ok. 7,4 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Łączna wartość projektu realizowanego w Lęborku w latach 2017-2019 to prawie 13,1 mln zł.

W ramach projektu wyremontowane zostaną ulice: Waryńskiego, Młynarska, Długosza i Armii Krajowej (z fragmentami przyległych ulic: Chodukiewicza, Przyzamcze, plac Pokoju) oraz fragment murów obronnych przy ul. Przymurnej. Zagospodarowany zostanie także skwer między ul. Przymurną a rzeką Łebą.

h.

W wieży ciśnień funkcjonować ma także dział archeologii, w ramach którego będą organizowane lekcje muzealne dla najmłodszych.

Sylwia Lissylwia.lis@polskapress.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.