Tragedia na "szóstce". Kierowca z wyrokiem za wypadek

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Piotrkowski
Bogumiła Rzeczkowska

Tragedia na "szóstce". Kierowca z wyrokiem za wypadek

Bogumiła Rzeczkowska

Na rok więzienia bez zawieszenia Sąd Rejonowy w Lęborku skazał kierowcę tira za śmierć na drodze. Kierowca przekroczył prędkość przeładowaną ciężarówką i rozmawiał przez telefon komórkowy.

Bez przeprowadzania rozprawy zakończyła się sprawa śmiertelnego wypadku na krajowej „szóstce”, do któ- rego doszło w kwietniu tego roku między Domaradzem a Nową Dąbrową. 26-letni Sławomir Sz., kierowca za- ładowanego drewnem TIR-a z przyczepą, choć wcześniej nie przyznawał się do umyślnego spowodowania wypadku, przed sądem zmienił zdanie i postanowił dobrowolnie poddać się karze więzienia bez zawieszenia.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogumiła Rzeczkowska

Dziennikarstwo jest moją pasją i sposobem na życie. Od wielu lat relacjonuję procesy sądowe i piszę o sprawach kryminalnych. Zaglądam też do usteckiego ratusza, by sprawdzić, co ważnego dzieje się w moim mieście. Jednak najbardziej lubię podróże w czasie, a moją ulubioną stacyjką jest Powojenna Ustka. Piszę o pierwszych ustczanach, o radosnych wydarzeniach, które tu się rozegrały, ale i o zapomnianych dramatach. Jestem wielbicielką starych fotografii, archiwaliów i oczywiście bibliotek cyfrowych, które przywracają pamięć i pozwalają, by przetrwała w następnych pokoleniach.          

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.