Bogumiła Rzeczkowska

Tropiciele z Północy wytropili gangstera

Tropiciele z Północy wytropili gangstera
Bogumiła Rzeczkowska

Kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej i policjanci z Pabianic zatrzymali mieszkańca Lęborka, który ukrywał się 17 lat.

– Kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej przy współpracy z policjantami z Pabianic, na terenie województwa łódzkiego, zatrzymali poszukiwanego mieszkańca Lęborka – informuje biuro prasowe pomorskiej policji. – Mężczyzna przez 17 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i dotychczas był nieuchwytny.

Wpadli na trop

46-letni mężczyzna był poszukiwany trzema listami gończymi, między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, ciężkie uszkodzenie ciała czy pozbawienie wolności drugiej osoby. Teraz został aresztowany. Stało się to dzięki temu, że funkcjonariusze z zespołu do spraw poszukiwań wydziału kryminalnego z gdańskiej komendy wojewódzkiej, zwani tropicielami z Północy, zdobyli informację, że poszukiwany przez mundurowych z Lęborka 46-latek przebywa prawdopodobnie w województwie łódzkim i ukrywa się na terenie posesji, gdzie prowadzona jest produkcyjna działalność gospodarcza.

– Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Gdańsku, mając takie informacje, postanowili je zweryfikować osobiście, biorąc pod uwagę rangę sprawy oraz dotychczasowe trudności z ujęciem poszukiwanego – czytamy w komunikacie. – Na miejscu, na terenie jednej z posesji w powiecie pabianickim, na podstawie nakazu przeszukania wystawionego przez Prokuraturę Okręgową w Siedlcach, policjanci zatrzymali poszukiwanego lęborczanina. W akcji wzięło udział kilkunastu policjantów, oprócz kryminalnych z Gdańska, także funkcjonariusze z KPP Pabianice.

Zerwał z gangsterką

Zatrzymany mężczyzna kilka lat temu zerwał całkowicie kontakt z dotychczasowym środowiskiem w miejscu zamieszkania. Ukrywał się w sumie przez 17 lat. – Według posiadanych informacji, zatrzymany mieszkaniec Lęborka dokonywał na zlecenie grup przestępczych na terenie Polski wymuszeń oraz uszkodzeń ciała w celu zastraszania członków konkurencyjnych grup przestępczych – dodaje biuro prasowe KWP w Gdańsku. – Teraz 46-latek trafił do aresztu. Odpowie za swoją dotychczasową działalność przestępczą.

Bogumiła Rzeczkowska

Dziennikarstwo jest moją pasją i sposobem na życie. Od wielu lat relacjonuję procesy sądowe i piszę o sprawach kryminalnych. Zaglądam też do usteckiego ratusza, by sprawdzić, co ważnego dzieje się w moim mieście. Jednak najbardziej lubię podróże w czasie, a moją ulubioną stacyjką jest Powojenna Ustka. Piszę o pierwszych ustczanach, o radosnych wydarzeniach, które tu się rozegrały, ale i o zapomnianych dramatach. Jestem wielbicielką starych fotografii, archiwaliów i oczywiście bibliotek cyfrowych, które przywracają pamięć i pozwalają, by przetrwała w następnych pokoleniach.          

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.