Magdalena Olechnowicz

Trwają prace budowlane nowej siedziby Nowego Teatru

Trwają prace budowlane nowej siedziby Nowego Teatru Fot. UM Słupsk
Magdalena Olechnowicz

Trwają prace budowlane nowej siedziby Nowego Teatru im. Witkacego przy ulicy Lutosławskiego w Słupsku. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2020 r.

Inwestycję rozpoczęto w czerwcu tego roku od wyburzenia budynku dawnej wozowni należącej do Nowego Teatru. Ten XIX-wieczny obiekt, wykorzystywany w ostatnich latach jako magazyn i pracownia techniczna teatru, znajdował się w bardzo złym stanie technicznym. Udało się zachować, ciekawą pod względem architektonicznym, frontową ścianę budynku od strony ul. Lutosławskiego, nawiązującą stylistyką do okresu wczesnego renesansu.

Nowy budynek teatru będzie posiadał cztery kondygnacje nadziemne bez podpiwniczenia. Docelowa wysokość to prawie 16 m. Wyglądem nawiązywał będzie do sąsiedniej zabudowy. Aktualnie wykonany zostały dwie kondygnacje - parter i I piętro. Trwają przygotowania do zalania stropu pod trzecią kondygnację, a w nadchodzącym tygodniu rozpocznie się stawianie ścian II piętra.

W obiekcie przewidziano scenę kameralną z widownią na 240 osób, pracownie warsztatowe Centrum Inicjatyw Społecznych i Artystycznych, zaplecze sceniczne wraz z magazynami i garderobą oraz pomieszczenia biurowe i pokoje dla aktorów. W sali warsztatowej będą prowadzone warsztaty: teatralne, muzyczne, choreograficzne, scenograficzne itp. Budynek będzie w pełni przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.

Zagospodarowany zostanie również teren pomiędzy budynkiem wozowni a obiektem Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” (ok. 1400 m²). Nowa aranżacja przestrzeni przewiduje budowę chodników i dróg dojazdowych z miejscami parkingowymi. Pojawią się też elementy małej architektury, nasadzenia zieleni i energooszczędne oświetlenie.

Magdalena Olechnowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.