Uczyć się od juniorów

Czytaj dalej
Tomasz [email protected]

W mijającym roku to juniorzy Dębów Osielsko odnosili największe sukcesy. Seniorzy byli trochę w tle, ale są już plany na przyszłość.

Juniorzy Dębów (do lat 18) zdobyli dublet: mistrzostwo kraju i Puchar Polski. Byli niepokonani w oficjalnych rozgrywkach PZBall. Podopieczni trenera Mateusza Macniaka w czerwcu przed własną publicznością triumfowali w Pucharze Polski, a następnie wywalczyli mistrzostwo Polski juniorów. Jest to szósta mistrzowska korona w rozgrywkach PZBall w historii UKS Dęby i pierwsza w tej kategorii wiekowej (seniorzy byli mistrzami kraju w 2004 r., kadeci Dębów zdobyli ten tytuł czterokrotnie).

W sezonie 2015 Dęby wywalczyły również srebrny medal mistrzostw Polski w kategorii U-21. Na tle młodzieży nieco słabiej wypadł w tym roku zespół seniorów, który pewnie wywalczył awans do fazy play-off, ale nie zdołał stanąć na podium Ekstraligi, kończąc sezon na 4. miejscu.

Podczas podsumowania w klubie zawodnicy i trenerzy medalowych drużyn juniorów i U-21 otrzymali indywidualne dyplomy. Biorąc pod uwagę osiągnięcia sportowe, trenerzy postanowili wybrać najlepszych zawodników klubu w sezonie 2015 z grona juniorów. Najlepszym miotaczem został Radosław Zajda, a najlepszym pałkarzem Paweł Zagórski. Za odkrycie sezonu szkoleniowcy uznali Mateusza Streicha. Najważniejszą nagrodę MVP, czyli najwartościowszego zawodnika sezonu otrzymał Paweł Zagórski.

W uroczystości udział wzięli również goście, bez których wsparcia działalność klubu nie byłaby możliwa: przedstawiciele władz samorządowych z wójtem gminy Osielsko Wojciechem Sypniewskim i sołtysem Osielska Konradem Cichańskim oraz sponsorzy klubu.

Osoby szczególnie zasłużone dla klubu w sezonie 2015 otrzymały specjalne podziękowania wraz ze statuetką baseballisty. Podziękowania za wieloletnią pracę trenerską otrzymał Jacek Baumgart, który przed ponad 20 laty przywiózł pomysł i zaszczepił baseball w Osielsku, a następnie pracowicie szkolił kolejne pokolenia młodzieży.

Prezes klubu Tadeusz Go-dziątkowski ogłosił, że w sezonie 2016 trenerem baseballistów Dębów Osielsko będzie Paweł Winiarski.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.