Udało się! Sztab w Zielonej Górze zebrał już 200 wolontariuszy

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Paweł Nijaki

Udało się! Sztab w Zielonej Górze zebrał już 200 wolontariuszy

Paweł Nijaki

Czytelnicy pytają o przygotowania do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czy udało się już zebrać wszystkich wolontariuszy.

Choć zielonogórski sztab WOŚP wystartował po terminie i w wyjątkowych warunkach, finał akcji nie jest zagrożony. - Udało się zebrać 200 wolontariuszy. Czekamy jeszcze, bo około 30 proc. z nich nie podpisało karty zgłoszeniowej - mówi radny Paweł Wysocki, który zaangażował się w pracę w zielonogórskim sztabie orkiestry.

P. Wysocki: - Wiele osób wysyłało przez maila swoje dane i zdjęcia. My teraz wprowadzamy to do systemu WOŚP. Czekamy tylko na podpis wolontariuszy.

W środę, 16 grudnia od 10.00 do 15.00 przy al. Niepodległości 13 można jeszcze taką kartę podpisać. Wszystkie pytania związane z zielonogórskim finałem można przesyłać na adres: [email protected]. W czwartek, 17 grudnia wszystkie materiały trzeba wysłać pocztą do Warszawy. Jeśli ktoś nie może dotrzeć do siedziby sztabu, proszony jest o kontakt z organizatorami akcji. Wtedy będzie można się umówić na indywidualne dopełnienie wszystkich niezbędnych formalności.

Sztab czeka też na orkiestrowe puszki. Zostały już wysłane w paczkach

- Będziemy musieli je wszystkie posklejać. Zawsze WOŚP wysyła ich więcej niż jest wolontariuszy, bo zdarza się, że jedna osoba wypełnia dwie, a nawet trzy puszki - zauważa Paweł Wysocki.

Paweł Wysocki - radny klubu Zielona Razem.
Mariusz Kapała Paweł Wysocki - radny klubu Zielona Razem.

Radny Grzegorz Hryniewicz rozmawia już z gwiazdami, które mają wystąpić podczas finału. Na razie o szczegółach mówić nie chce, bo nie wszystko jest dopięte. Poza tym teraz najważniejsze jest zakończenie wszelkich formalności. Dopiero po ich zamknięciu sztab będzie czekać na identyfikatory.

G. Hryniewicz: - Później czeka nas szkolenie z policją i strażą miejską na temat bezpieczeństwa. To ważne. Pamiętam, jak byłem wolontariuszem, to kilku mężczyzn goniło mnie, żeby wyrwać pieniądze. Na szczęście wszystko skończył się dobrze. Wolontariusze muszą wiedzieć, jak się w takich sytuacjach zachować.

Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na facebook’owym fanpage’u ---> : WOŚP Zielona Góra 2016.

Paweł Nijaki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.