Aleksander Radomski

Ulica Zygmunta Augusta do konsultacji

Ulica Zygmunta Augusta to jedna z najbardziej dziurawych miejskich dróg. Na razie doczekała się koncepcji. Do końca roku gotowy ma być projekt przebudowy. Fot. Łukasz Capar Ulica Zygmunta Augusta to jedna z najbardziej dziurawych miejskich dróg. Na razie doczekała się koncepcji. Do końca roku gotowy ma być projekt przebudowy. Dopiero później będzie remont.
Aleksander Radomski

Miasto tworzy projekty remontów i budowy ulic i ogłasza konsultacje. Na realizację zadań trzeba jednak poczekać.

Przebudowa, czyli wzmocnienie całej konstrukcji nawierzchni, nowe pasy dla rowerów wzdłuż ulicy i wyniesione tarcze skrzyżowań. Wiadomo już, jak ma wyglądać modernizacja ulicy Zygmunta Augusta. W planach jest też budowa nowych chodników i przystanków autobusowych.

- Do tego przebudowa sieci kanalizacji deszczowej - dodaje Sebastian Michałowski, miejski inżynier ruchu w słupskim ratuszu. - Remontowana w całości będzie też ulica Chrobrego. Tu także nowa będzie kanalizacja, jezdnia, chodniki i zjazdy. Zaprojektowaną koncepcję zmian na swoich stronach internetowych zamieściły ratusz i Zarząd Infrastruktury Miejskiej. Ogłoszono też konsultacje społeczne. Pierwsze spotkanie z mieszkańcami w tej sprawie zaplanowano na 10 kwietnia na godzinę 16 w Gimnazjum numer 2 przy ul. Sobieskiego.

Proces uzgodnień z mieszkańcami i gestorami sieci podziemnych kłębiących się pod ulicą potrwa do 24 kwietnia. Po nich przyjdzie czas na naniesienie ewentualnych uwag do projektu. Kolejny krok to formalności związane z uzyskaniem decyzji. Na same prace trzeba będzie jednak poczekać. Zapisu o remoncie ulic Zygmunta Augusta i Chrobrego nie ma w tegorocznym budżecie. Jest tylko ten o opracowaniu projektu. Nie wiadomo nawet, czy remont zostanie uwzględniony w dokumencie traktującym o przyszłorocznych finansach miasta. Konieczność wykonania remontu zapisano za to w planie inwestycyjnym. Ale z podziałem na lata i etapy, bo Zygmunta Augusta i Chrobrego to odrębne projekty.

Łączny koszt oszacowano między 10 a 11 milionów złotych. To nie jedyne ogłoszone konsultacje dotyczące zakładanych
miejskich inwestycji. Rozpoczynają się także te dotyczące skweru przy ul. Szafranka, który ma zmienić się dzięki środkom z budżetu partycypacyjnego (spotkanie 19 kwietnia, godz. 17, w SP 5). W najbliższych dniach mają też zostać ogłoszone konsultacje dla odcinka ulicy Legionów: od ronda na ulicy 11 Listopada do zaprojektowanego już nowego ronda na przyszłym skrzyżowaniu ulicy Legionów z ulicą Zaborowskiej. Krótki odcinek ma rozwiązać problem aut zawracających na skrzyżowaniu Norwida i Zaborowskiej przy pętli Rzymowskiego.

Aleksander Radomski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.