Urodzony w niedzielę rok 2017

Czytaj dalej
Bogumiła Rzeczkowska

Urodzony w niedzielę rok 2017

Bogumiła Rzeczkowska

Rok 2017 nie rozpieści nas bardzo długimi weekendami, ale i tak możemy nieco zaoszczędzić urlopu, wykorzystując kalendarz świąt.

Rok 2107 rodzi się w niedzielę. Pierwszy dzień wolny to już piątek, bo tego dnia przypada święto Trzech Króli. Przed nami więc trzydniowy weekend. Dzień Babci i Dzień Dziadka – 21 i 22 stycznia to sobota i niedziela. Mamy więc dużo czasu na rodzinne spędzenie tych świąt.

Od 16 do 29 stycznia odpoczywają uczniowie i nauczyciele. W tym właśnie czasie w Pomorskiem będą ferie zimowe. Przyszłoroczne walentynki wypadają we wtorek. W następnym tygodniu lutego objadamy się pączkami w tłusty czwartek, a ostatniego dnia tego miesiąca śledzikiem kończymy karnawał. Popielec wypada w środę, 1 marca. Z baziami na majówkę Po drodze w kalendarzu świąt zwyczajowych mamy 8 marca w środę – Dzień Kobiet.

Ci, którzy chcą zaoszczędzić urlopu, mogą skorzystać z okazji, jaka nadarza się w okresie świąt wielkanocnych. Te ruchome święta kościelne są uzależnione od Księżyca i przypadają w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni. W 2017 roku wiosenna pełnia nastąpi dopiero 11 kwietnia, więc Wielkanoc to 16 i 17 dzień kwietna. Jeśli ktoś planuje w tym czasie nieco urlopu, to za sprawą 10 dni będzie odpoczywał aż przez 19. W ten sposób wróci do pracy dopiero po 3 maja – po Święcie Konstytucji. 1 maja to poniedziałek, a 3 – środa.

Natomiast biorąc 12-dniowy urlop, spędzimy na wolnym aż 23 dni. Kolejnym świętem kościelnym są Zielone Świątki. Te jednak zawsze przypadają w niedzielę, ale warto pamiętać, że wtedy nie odwiedzimy centrów handlowych. Podobnie jak w Boże Ciało, wypadające w przyszłym roku w czwartek, 15 czerwca. Tego miesiąca świętują też dzieci i ojcowie. 1 czerwca w czwartek i 23 czerwca w piątek. Tenże piątek jest ostatnim dniem zajęć szkolnych. Rozpoczynają się upragnione wakacje. Wakacyjny i oblegany urlopowo lipiec jest kompletnie bezświąteczny.

Na pocieszenie jednak kalendarz oferuje nam pięć niedziel. W sierpniu świętujemy 15 dnia miesiąca. I to podwójnie, bo to Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny i Święto Wojska Polskiego. Wtorek, więc za sprawą jednego dnia urlopu mamy czterodniowy weekend. Kolekcjonerzy dni wolnych mogą sobie poplanować wolne od środowych Wszystkich Świętych do Święta Niepodległości. To jednak wypada w sobotę. W 2017 roku do wigilijnych stołów zasiądziemy w niedzielę.

Bogumiła Rzeczkowska

Dziennikarstwo jest moją pasją i sposobem na życie. Od wielu lat relacjonuję procesy sądowe i piszę o sprawach kryminalnych. Zaglądam też do usteckiego ratusza, by sprawdzić, co ważnego dzieje się w moim mieście. Jednak najbardziej lubię podróże w czasie, a moją ulubioną stacyjką jest Powojenna Ustka. Piszę o pierwszych ustczanach, o radosnych wydarzeniach, które tu się rozegrały, ale i o zapomnianych dramatach. Jestem wielbicielką starych fotografii, archiwaliów i oczywiście bibliotek cyfrowych, które przywracają pamięć i pozwalają, by przetrwała w następnych pokoleniach.          

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.