Urząd Miasta w Katowicach kupuje nowe samochody. Dostawa pod choinkę. Jakie modele?

Czytaj dalej
Fot. Dziennik Zachodni
Justyna Przybytek - Pawlik

Urząd Miasta w Katowicach kupuje nowe samochody. Dostawa pod choinkę. Jakie modele?

Justyna Przybytek - Pawlik

Katowicki magistrat ogłosił przetarg na dwa nowe samochody. Mają mieć przyciemniane szyby, nawigację, podgrzewane fotele, lampki do czytania z tyłu i przodu i 6-biegową skrzynię biegów

Przetarg na dwa nowe samochody kilka dni temu ogłosił katowicki magistrat. Urząd Miasta w Katowicach chce, aby auta zostały dostarczone jeszcze przed końcem roku.

Oba samochody muszą być wyprodukowana w 2015 r. Oba mają być pięcioosobowe, 4- lub 5-drzwiowe, wyposażone w podgrzewane przednie i tylne siedzenia, z przyciemnianymi szybami i z m.in. nawigacją satelitarną z wyświetlaczem.

Auta, jak tłumaczy Dariusz Czapla, z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Katowicach zastąpią dwie skody będące na stanie magistratu (superb i octavię), które mają już ponad 300 tys. przejechanych km.

Łącznie Urząd Miasta w Katowicach ma 16 służbowych samochodów. 3-letnią skodą superb jeździ prezydent. To auto na razie nie będzie wymieniane.

Jaki ostatecznie model zostanie wybrany? Jak widać, marka nie jest aż tak ważna, jak tzw. wyposażenie. Jak pokazują badania, im więcej gadżetów, tym szybciej i skuteczniej rozpraszają one nasza uwagę. Nie tylko telefon okazuje się być rozpraszający dla kierowców. Jak wykazały badania, niemal wszyscy kierowcy słuchają muzyki podczas jazdy. Na kolejnych miejscach znalazło się jedzenie i picie, a potem używanie smartfonów, nie tylko przy okazji rozmowy telefonicznej. Niebezpieczne jest również czytanie i pisanie sms-ów.


*Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
*Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony
*Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
*Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
*Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

Justyna Przybytek - Pawlik

Dziennikarka Dziennika Zachodniego oraz portalu dziennikzachodni.pl. Redaktor tygodnika miejskiego "Kocham Katowice" oraz serwisu katowice.naszemiasto.pl Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Katowiczanka. Fanka podróży krótkich i długich, jazdy na rowerze, spacerów i dobrych książek. Z Dziennikiem Zachodnim związana od 2007 roku.

Komentarze

4
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

777 NIYWARZNEPOLACKIE bogi i ŚFIYNTE POkrOOFce

z POkoROM SŁURZOM POssPOlssTFU aF PEŁO =KIJ I MARCHEFKA.

Czytelnik DZ

Nie wazne co wctresci artykułu, wazne, ze tytuł chwytliwy i czytelnicy klikać będą...
Co w tym dziwnego, ze urząd wymienia auto mające 300 tyś przebiegu? Czy ekonomiczniej byłoby dokładać do takiej skarbonki? Wtedy tytuł artykułu brzmialby: niegospodarnosc urzędników magistratu??? Każda firma posiadającą flotę musi badać kiedy z ekonomicznego punktu widzenia należy samochód sprzedać a nie podwajac jego wartość u mechanika.

Franciszek Piatek

A moze tez musza miec opancerzenie,bo Slazacy moga naglke sie zbudntowac,a wiec....

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.