[email protected]

Ustka zaczyna doceniać rzekę. Bulwarowe koncepcje gotowe

Brzegi Słupi mogą stać się atrakcją dla mieszkańców. Ogłoszono właśnie wyniki konkursu architektonicznego na zagospodarowanie tej części miasta. Na zdjęciu Fot. UM Ustka Brzegi Słupi mogą stać się atrakcją dla mieszkańców. Ogłoszono właśnie wyniki konkursu architektonicznego na zagospodarowanie tej części miasta. Na zdjęciu jeden z elementów zwycięskiej pracy autorstwa Karoliny Adamczak i Pauli Rydel.
[email protected]

Miasto chce ujarzmić rzekę. Brzegi Słupi stały się atrakcyjnym tworzywem dla młodych architektów. Z prac konkursowych wyłoniły się bulwary, alejki i ogrody. Mają tu powstać usteckie błonie.

- Wyłoniono zwycięzców konkursu na zagospodarowanie terenów zielonych nad rzeką Słupią - informuje Aldona Remelska, zastępca naczelnika Wydziału Gospodarki Przestrzennej usteckiego ratusza. - Miasto oraz Politechnika Gdańska zawarły porozumienie o współpracy w zakresie architektury i urbanistyki. Współpraca, zgodnie z treścią porozumienia, polega między innymi na organizowaniu plenerów, warsztatów tematycznych dla studentów oraz organizowaniu konkursów studenckich o tematyce wskazanej przez miasto.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.