Bogumiła Rzeczkowska

W biały dzień napadł na stacji na kobietę

W biały dzień napadł na stacji na kobietę Fot. Archiwum
Bogumiła Rzeczkowska

24-letni mieszkaniec Kępic został aresztowany pod zarzutem dokonania rozboju na emerytce z Kępic. Podejrzany przyznał się do czynu.

Prokuratura Rejonowa w Miastku wszczęła śledztwo przeciwko Bartłomiejowi W., któremu przedstawiono zarzut dokonania rozboju na emerytce z Kępic.

- Do zdarzenia doszło w biały dzień na stacji kolejowej w Kępicach - mówi Oskar Krzyżanowski, zastępca prokuratora rejonowego w Miastku.

- W toku śledztwa ustalono, że czwartego grudnia na stacji kolejowej 24-letni Bartłomiej W. groził pokrzywdzonej kobiecie pozbawieniem życia. Zaczął ją bić pięścią w twarz oraz kopać w nogi. Ukradł jej torebkę, portfel, pieniądze, a także dowód osobisty, prawo jazdy oraz inne dokumenty. Wartość mienia wyniosła ponad trzy i pół tysiąca złotych. Napastnik zniszczył też kobiecie okulary o wartości tysiąca złotych. Kobieta próbowała się bronić i zaczęła wołać o pomoc.

Sprawca rozboju został zatrzymany na gorącym uczynku przez policjanta, który mimo że nie pełnił w tym czasie służby, zainterweniował (skutecznie), zaalarmowany krzykiem kobiety. - Bartłomiej W. został przesłuchany w charakterze podejrzanego
- mówi prokurator Oskar Krzyżanowski. - Przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczne aresztowanie.

Sprawca działał w warunkach powrotu do przestępstwa. Dlatego za dokonanie rozboju grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Bogumiła Rzeczkowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

14,50 29,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.