Zbigniew Marecki

W gminie Potęgowo rozwija się dyskusja na temat nowych tuczarni świń

Blisko 200 osób uczestniczyło we wtorkowym spotkaniu z inwestorem, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Potęgowie. Fot. Urząd Gminy Potęgowo Blisko 200 osób uczestniczyło we wtorkowym spotkaniu z inwestorem, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Potęgowie.
Zbigniew Marecki

Blisko 200 osób uczestniczyło w spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Gminy Potęgowo, podczas którego omawiano inwestycję planowanej modernizacji i rozbudowy chlewni w Darżynie.

Wójt gminy Potęgowo zaprosił na spotkanie inwestora, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku, a także dyrektora sanepidu.

- Na zaproszenie pozytywnie odpowiedział tylko inwestor - mówi Dawid Litwin, wójt gminy Potęgowo. - Mieszkańcy w sposób zdecydowany wyrazili swoje obawy związane z planowaną inwestycją. Mówią, że nie chcą smrodu w naszej gminie. Zrobię wszystko, co tylko będę mógł, wszystko, na co będą pozwalały mi przepisy prawa, aby takich uciążliwości u nas nie było.

Mieszkańcy gminy uczestniczący w spotkaniu mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania od inwestora. Jakie są ich nawjwiększe obawy?

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Zbigniew Marecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.