Zbigniew Marecki

W Gostkowie nie chcą już jeździć po błocie

Mieszkańcy Gostkowa w gm. Główczyce mają wielki kłopot z jazdą  po żużlowej drodze, która wymaga naprawy. Fot. Czytelnik Mieszkańcy Gostkowa w gm. Główczyce mają wielki kłopot z jazdą po żużlowej drodze, która wymaga naprawy.
Zbigniew Marecki

Mieszkańcy Gostkowa w gm. Główczyce mają wielki kłopot z jazdą po żużlowej drodze, która wymaga naprawy. Co na to gmina?

Według mieszkańców Gostkowa zawsze jest jakiś problem z jej naprawą. - Jest to droga żużlowa, więc dziury to codzienność. Jak popada deszcz lub po zimie, pojawia się na niej straszne błoto. - Dojeżdżamy samochodami do pracy, a jazda po takiej drodze to katastrofa. Samochody strasznie się zakopują. Na dodatek są straszne dziury.

W rezultacie jesteśmy zmuszeni do naprawy samochodów kilka razy w roku. To są duże koszty. Młodzież musi chodzić prawie 2 km na przystanek po tej drodze, aby dojechać do szkoły średniej. Rozmowa w gminie kończy się zawsze stwierdzeniem, że naprawa drogi to syzyfowa praca, bo jeżdżą po niej pojazdy takie jak traktory, ale oczywiście jeżdżą też samochody, autobus szkolny oraz inne pojazdy. Po ewentualnej naprawie drogi spokój trwa 2 tygodnie i od nowa jest ten sam problem. Żeby jeździło się lepiej, od czasu do czasu jeden z naszych mieszkańców, który ma gospodarstwo, naprawia tę drogę. Uważamy, że gmina powinna coś wreszcie zrobić - mówią mieszkańcy.

W Urzędzie Gminy w Głów
czycach dowiedzieliśmy się, że gruntowa droga w Gostkowie na pewno nie zostanie pokryta asfaltem, ale samorząd zamierza podjąć działania, aby była przejezdna. Kiedy i na czym one mają polegać pracownik zajmujący się drogami nie chciał mówić i odesłał nas do zastępcy wójta. Ten jednak w weekend telefonu nie odbierał. Do tematu wrócimy.

Zbigniew Marecki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.