W planach: ładny Słupsk. Kiedy ruszą prace?

Czytaj dalej

W planach: ładny Słupsk. Kiedy ruszą prace?

Słupsk ma wspaniałe plany rewitalizacji centrum miasta. Kiedy ruszą prace? Kilka odważnych pomysłów pozwoli całkowicie odmienić okolice rzeki Słupi.

Zmiany, jakie czekają centrum w okolicach od biblioteki miejskiej do zamku, śmiało nazwać można rewolucyjnymi. Kilka z nich sprawi, że miasto zmieni się nie do poznania.

Wystarczy przejrzeć plany prac. Wrażenie robią nowe mostki, które pojawić mają się nad Słupią. Pierwszy w okolicach biblioteki i domu kultury przy ul. Szarych Szeregów. Będzie dość szeroki - kilkanaście metrów, i będzie pełnić rolę widowni dla małej sceny przy MDK. Kolejne dwa mostki mają powstać przy Baszcie Czarownic i Spichlerzu Richtera.

Z pewnością rewolucyjnym można nazwać projekt przebicia się przez mury miejskie (na małe przejście wyraził zgodę konserwator zabytków) między biblioteką a parkiem z pomnikiem Szopena. Park ten dodatkowo zostanie połączony nowym przejściem z aleją Sienkiewicza. Pojawią się też bulwary oraz nowa kładka – znacznie większa i wyższa – w miejscu obecnej, drewnianej. Nowa scena, bulwary i nowy plac w mieście zmienią także okolice baszty i muzeum. Nowości czekają mieszkańców na placu Powstańców Warszawskich, gdzie powróci fontanna oraz zostanie uporządkowana zieleń.

Plany te przedstawiono w sobotę w ramach spaceru badawczego po obszarze planowanej rewitalizacji. Ze względu na deszcz spotkanie odbyło się w gościnnych murach biblioteki.

Na spotkaniu zjawiło się kilkunastu mieszkańców. Pytali oni między innymi o to, jak wyglądać będzie nowa nawierzchnia ulicy Mostnika. - Ma być taka, by nie powodowała hałasu, jak na ulicy Grodzkiej – zapewnili urzędnicy.

Najważniejsze pytanie dotyczyło terminu rozpoczęcia prac. Ten, niestety, zależy od finansowania z zewnątrz. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, prace potrwają około trzech lat. Pytano także o monitoring w odnowionych miejscach, okolicach Słupi przy PTTK i placu zabaw przy placu Powstańców. Urzędnicy wyczerpująco odpowiadali na wszystkie pytania.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.