Zbigniew Marecki

W powiatowych szkołach nauczą pierwszej pomocy

W powiatowych szkołach nauczą pierwszej pomocy. Fot. Archiwum W powiatowych szkołach nauczą pierwszej pomocy.
Zbigniew Marecki

Wczoraj w Zespole Szkół Agrotechnicznych zainaugurowano realizację programu „ABC pierwszej pomocy” dla powiatu słupskiego.

Założenia programu edukacyjnego z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla szkół powiatu słupskiego opracowali pracownicy stacji pogotowia ratunkowego 
i starostwa słupskiego. W jego realizacji współpracować będzie kilku partnerów, w tym: Komenda Straży Pożarnej w Słupsku, Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, Centralny Poligon Sił Powietrznych, Szkoła Policji w Słupsku, Batalion Ochrony Bazy Antyrakietowej w Redzikowie, Komenda Miejska Policji w Słupsku, Straż Graniczna oraz 7. Brygada Obrony Wybrzeża w Słupsku. Program będzie realizowany do 2023 roku. Ma w nim uczestniczyć 27 szkół z powiatu słupskiego.

Podczas inauguracyjnego spotkania zapowiedziano organizację I Olimpiady Wiedzy z Zakresu Zasad Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla szkół powiatu słupskiego, która 28 kwietnia odbędzie się w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Uczestniczyć w niej będzie 
10 drużyn z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

- W tym roku zwycięstwo w olimpiadzie nie będzie gwarantowało wstępu na studia wyższe dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jednak współpracujemy z Akademią Pomorską w Słupsku i nie jest wykluczone, że w przyszłości taka nagroda będzie możliwa 
- mówi Iwona Wojtkiewicz, dyrektorka Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, która odpowiada za założenia i cele planowanej olimpiady.

Wczoraj w ramach spotkania odbył się także pokaz praktyczny udzielania pierwszej pomocy z udziałem fantomów oraz zainaugurowany został program edukacyjny, do którego mają się włączać partnerzy programu. Ponadto głos zabrali M. Żukowski, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Słupsku i inspektor Jacek Gil, komendant Szkoły Policji w Słupsku. Zaprezentowano także platformę online, która będzie wykorzystywana podczas realizacji programu.

Sądząc po reakcjach zebranych uczniów ZSA, projekt cieszy się sporym zainteresowaniem, bo ma duże znaczenie praktyczne. Starostwo powiatowe wdraża nowy program edukacyjny dla uczniów.

Zbigniew Marecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.