red

W szczecińskim porcie powstanie centrum logistyczne. Będzie praca dla mieszkańców

W szczecińskim porcie powstanie centrum logistyczne. Będzie praca dla mieszkańców
red

Waimea Logistic Park 1 - spółka należąca do grupy Waimea Holding S.A. wybuduje w szczecińskim porcie nowoczesne centrum logistyczne „Waimea Logistic Park – Port Morski Szczecin”.

Zarząd Portów Morskich Szczecin i Świnoujście ZMPSiŚ SA ogłosił przetarg na dzierżawę terenu oraz wybudowanie nowoczesnego centrum logistycznego w obszarze portu w Szczecinie. Projekt ten, nazywany dotychczas Zachodniopomorskim Centrum Logistycznym (ZCL) zakłada, że prowadzona w nim będzie działalność związana z obsługą zespołu portowego z wykorzystaniem m.in. składu celnego, strefą wolnocłową, obsługą logistyczną firm oraz tzw. produkcją lekką.

W październiku podpisano umowę przedwstępną, którą zgodnie z procedurą przetargową przesłano do Ministerstwa Skarbu Państwa celem akceptacji. Finałem tego będzie podpisanie umowy dzierżawy na okres 30 lat i wystąpienie przez inwestora o pozwolenie na budowę oraz rozpoczęcie inwestycji. Według założeń przetargu, na terenie ZCL powstaną nowoczesne magazyny o łącznej powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 40 tys. m2.

Zmiany w branży TSL, które dokonują się na polskim rynku wskazują w sposób jednoznaczny na ogromny potencjał Pomorza Zachodniego. Odpowiedzią na zmieniające się i wciąż rosnące potrzeby rynku była decyzja jednego z deweloperów logistycznych o przystąpieniu do przetargu i złożeniu oferty na długoterminową dzierżawę 95 120 m2 terenu między ulicami Hryniewieckiego i Kujota w porcie w Szczecinie oraz wybudowanie na nim nowoczesnego centrum logistycznego, spełniającego najwyższe standardy magazynowania.

Ważnym aspektem tego jest także fakt, że dzięki inwestycji w porcie, powstaną nowe miejsca pracy w mieście i regionie. Inwestycja zaplanowana przez Waimea Holding S.A. prowadzona będzie w ramach realizowanych przez firmę projektów multimodalnych.

red

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

14,50 29,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.