W tej strażackiej remizie czas się zatrzymał

Czytaj dalej
Ryszard M. Perczak

W tej strażackiej remizie czas się zatrzymał

Ryszard M. Perczak

Może się tak zdarzyć, że wakacyjne wędrówki zawiodą kogoś z Czytelników do Berlina. Stolica Niemiec ma mnóstwo ciekawych miejsc do odwiedzenia, ale jedno z nich chcielibyśmy szczególnie polecić miłośnikom motoryzacji i historii samochodów.

Mieszcząca się przy Wiebestrasse 36/37 Classic Remise Berlin jest połączeniem gigantycznego garażu, wystawy, sklepów, restauracji oraz warsztatów naprawczych. Można w niej obejrzeć około 200 zabytkowych samochodów i motocykli.

W odrestaurowanych, ponadstuletnich halach remizy strażackiej w roku 2003 urządzono miejsce, w którym berlińscy kolekcjonerzy motoryzacyjnych klasyków mogą przechowywać swoje pojazdy. Szybko w tym samym miejscu pojawili się fachowcy od napraw i restauracji pojazdów zabytkowych. Powstały wyspecjalizowane warsztaty naprawcze i sklepy z częściami zamiennymi. Na miejscu działa także kilka biur zajmujących się handlem starymi motocyklami i samochodami.

Wstęp na teren jest bezpłatny. Można oglądać nie tylko egzemplarze znajdujące się pod dachem, ale także wokół budynku. Również wszystkie warsztaty pracują przy drzwiach otwartych.

Liczba prezentowanych w stolicy Niemiec pojazdów zabytkowych, szczególnie w okresie letnim, często się zmienia. Prawie wszystkie wystawione wehikuły są na chodzie i co kilka dni wyjeżdżają na różnego rodzaju zloty i spotkania motoklasyków. Niemniej zawsze jest do obejrzenia przynajmniej 150 naprawdę interesujących modeli, głównie z lat 50. i 60.

Strudzeni wędrówką wśród niezwykłych aut w różnym wieku i różnych typów mogą odpocząć w znajdującej się na miejscu restauracji.

Z doświadczenia wiemy, że pod wrażeniem tego miejsca będą nie tylko miłośnicy historii motoryzacji.

Classic Remise Berlin

Remizę można odwiedzać od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-20.00 oraz w niedzielę od 10.00 do 20.00. Wstęp bezpłatny.

Ryszard M. Perczak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.