[email protected]

We wrześniu na ulice Słupska wyjadą nowe autobusy wyprodukowane przez Scanię

Od września po słupskich ulicach ma jeździć pięć nowych autobusów Scanii zakupionych przez miasto dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Fot. Krzysztof Piotrkowski Od września po słupskich ulicach ma jeździć pięć nowych autobusów Scanii zakupionych przez miasto dla Miejskiego Zakładu Komunikacji.
[email protected]

We wrześniu na słupskie ulice wyjedzie pięć nowych autobusów miejskich, które wzmocnią tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji. Wtedy miejska spółka jeszcze bardziej odmłodzi swój tabor, który już teraz uchodzi za jeden z najmłodszych w kraju.

Nowe autobusy, które dla MZK i władz miasta wyprodukuje firma Scania, trafią do Słupska w ramach projektu "Słupski węzeł transportowy", który przewiduje nie tylko przebudowę dworca PKP i PKS oraz ich otoczenia, ale także zakup nowych pojazdów.
- W sumie kupimy dziesięć nowych autobusów. Pięć z nich trafi do nas we wrześniu, a kolejna piątka w przyszłym roku Finansowanie tego zakupu składa się z wkładu własnego spółki oraz funduszy unijnych. W ramach projektu kupimy standardowe autobusy - mówi Marek Biernacki, wiceprezydent Słupska.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.