Zbigniew Marecki

Wicestarosta pisze o drodze do lędowian

Wicestarosta pisze o drodze do lędowian. Fot. Google Maps Wicestarosta pisze o drodze do lędowian.
Zbigniew Marecki

Prawdopodobnie dopiero w końcu maja 2017 roku Zarząd Dróg Powiatowych dokończy przebudowę drogi Lędowo - Modlinek.

Tak w oficjalnym piśmie do mieszkańców Sołectwa i Rady Sołectwa Lędowo napisał wicestarosta słupski Rafał Konon. W ten sposób odpowiedział na petycję mieszkańców tego sołectwa, których zaniepokoiło to, że prace drogowe na tym odcinku drogi powiatowej, które miały być ukończone w październiku 2016 roku, zostały przerwane. Zbulwersowani mieszkańcy zebrali podpisy pod petycją, bo warunki panujące na drodze bardzo utrudniają im codzienne funkcjonowanie.

W swoim piśmie wicestarosta Konon wyjaśnia, że opóźnienie prac zaplanowanych na tym terenie spowodowane jest koniecznością wydzielenia z działek znajdujących się w ciągu drogi nr 1102G działki pasa drogowego. W piśmie czytamy, że część działek, przez które przebiega droga nr 1102G, leżących w obszarze inwestycji, stanowi własność Skarbu Państwa i znajduje się w zarządzie Nadleśnictwa Ustka. Wykonawca robót wykonał prace związane z budową nawierzchni betonowej na długości około 610 metrów bieżących, tj. na obszarze pasa drogowego, który obejmuje działkę zarządzaną przez Zarząd Dróg Powiatowych w Słupsku.

Natomiast kontynuowanie tych robót będzie możliwe po przeprowadzeniu procedury wyodrębnienia działki pasa drogowego z działek znajdujących się we władaniu Nadleśnictwa Ustka. Już trwają czynności, które mają do tego doprowadzić. Ponieważ są czasochłonne, wicestarosta Konon przewiduje, że prace drogowe powinny być ukończone do końca maja 2017 roku.

Mając na uwadze utrudnienia, jakie powoduje obecny stan drogi, starosta zapowiedział, że ZDP w Słupsku, w miarę możliwości technicznych i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, dokona profilowania drogi nr 1102G w celu polepszenia obecnych warunków ruchu.

Wicestarosta Konon poinformował także, że zapewnienia pani wójt gminy Ustka co do zakończenia prac na drodze 1102G do końca stycznia 2017 roku nie były z nim uzgadniane. Według niego ten termin nie jest do zrealizowania ze względu na porę roku.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.