Wieje w wiacie przystankowej, bo nie ma szyb

Czytaj dalej
Fot. Fot. Łukasz capar
Daniel [email protected]

Wieje w wiacie przystankowej, bo nie ma szyb

Daniel [email protected]

- Od kilku tygodni zgłaszamy brak szyb w wiacie przy ulicy Nowowiejskiej. Nie można się tam schronić przed deszczem i wiatrem - mówi czytelniczka.

Pani Kazimiera codziennie korzysta z komunikacji miejskiej. Na autobus czeka na przystanku przy ul. Nowowiejskiej. Kobieta twierdzi, że od tygodni w wiacie nie ma części szyb.

- Najprawdopodobniej wandale wybili je dla zabawy. A my teraz cierpimy - mówi pani Kazimiera. - Gdy wieje wiatr lub pada deszcz, nie mamy się gdzie schronić, czekając na autobus. Wiele razy zgłaszaliśmy to do Zarządu Infrastruktury Miejskiej. Niestety, w wiacie nadal hula wiatr.

Marcin Grzybiński, kierownik działu transportu w Zarządzie Infrastruktury Miejskiej, twierdzi, że podobnych skarg w sprawie tej wiaty dostał od pasażerów już kilka.

- Ta wiata nie jest naszą własnością, ale Centrum Handlowego Jantar. My jedynie wywozimy z niej śmieci i sprzątamy ją. Informowaliśmy również właściciela o problemie - zapewnia Marcin Grzybiński. - Jantar podpisał już umowę z firmą, która uzupełni szyby w tej wiacie.

Jak dodaje, ZIM kilka tygodni temu przeprowadził akcję szklenia wiat, które należą do miasta. W sumie 24 szyby wstawiono w 15 wiatach przystankowych, m.in. na ul. Armii Krajowej, al. 3 Maja, ul. Wolności, ul. Wazów, ul. Zygmunta Augusta, ul. Dmowskiego i na osiedlu Nadrzecze. Centrum Handlowe Jantar jest właścicielem 10 wiat w Słupsku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.