Wielka dotacja na Czyste Powietrze, ale nieczysta gra podatkiem

Czytaj dalej
Fot. Ludwik Kostus
Sławomir Bobbe

Wielka dotacja na Czyste Powietrze, ale nieczysta gra podatkiem

Sławomir Bobbe

Starasz się o dotację na wymianę pieca węglowego i modernizację domu jednorodzinnego? Uważaj, fiskus może naliczyć ci od przyznanej kwoty wsparcia podatek dochodowy.

O sprawie jako pierwszy napisał „Fakt”. W opisywanym przypadku emerytka, która wystąpiła o dofinansowanie (jego wysokość zależna jest od dochodów domowników - im niższe, tym dotacja wyższa, sięgająca maksymalnie 90 procent kosztów inwestycji) musiałaby odprowadzić jeszcze 9 tysięcy złotych podatku. A sama dotacja wyniosłaby niemal 50 tysięcy złotych. Okazuje się bowiem, że skarbówka może potraktować sumę dotacji jako dodatkowy dochód i zażądać podatku odchodowego od kwoty dotacji.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.