Zbigniew Marecki

Wielka impreza urodzinowa ks. Jana Giriatowicza

Słupszczanie doceniający wkład w życie miasta ks. Jana Giriatowicza w niedzielę zamierzają  mu zbiorowo odśpiewać Akatyst, czyli hymn na cześć Bogur Słupszczanie doceniający wkład w życie miasta ks. Jana Giriatowicza w niedzielę zamierzają mu zbiorowo odśpiewać Akatyst, czyli hymn na cześć Bogurodzicy
Zbigniew Marecki

18 lipca w Słupsku odbędzie się impreza urodzinowa z okazji 80. urodzin ks. prałata Jana Giriatowicza, emerytowanego proboszcza parafii świętego Jacka w Słupsku. Natomiast w najbliższą niedzielę o godz. 17 w kościele Mariackim wierni odśpiewają zadedykowany ks. Janowi akatyst, czyli hymn na cześć Bogurodzicy.

Na środową (18 lipca) uroczystość złożą się: msza św. w intencji jubilata, spotkanie z jubilatem oraz prezentacja poświęconej mu książki, którą przygotował prof. Daniel Kalinowski z Akademii Pomorskiej w Słupsku. Przedsięwzięcie jest efektem wspólnego projektu ks. Józefa Domińczaka, obecnego proboszcza parafii pod wezwaniem św. Jacka, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku oraz Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Zbigniew Marecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.