Rajmund Wełnic

Wielka inwestycja kolejowa na trasie do Szczecinka. Torami do Szczecina

Prace przy przejeździe kolejowym w Łubowie (gmina Borne Sulinowo) na trasie Szczecinek - Runowo Fot. Rajmund Wełnic Prace przy przejeździe kolejowym w Łubowie (gmina Borne Sulinowo) na trasie Szczecinek - Runowo
Rajmund Wełnic

Pociąg ze Szczecinka do Runowa Pomorskiego - i dalej do Szczecina - pokona trasę o pół godziny krócej. Trwa największa od lat - co my piszemy, od dekad - modernizacja kolei w naszym regionie.

Prace na linii kolejowej nr 210 ze Szczecinka do Runowa Pomorskiego trwają na całej jej niemal długości. Ekipy remontowe można spotkać m.in. w Łubowie i koło Silnowa.

Inwestycja kosztuje Polskie Linie Kolejowe 178 milionów złotych, z czego aż blisko 150 milionów pochodzi z budżetu marszałka województwa zachodniopomorskiego z funduszy unijnych Regionalnego Pogramu Operacyjnego.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

aa55

Trwa remont linii Poznań-Piła. Przejazd na tym odcinku w roku 2019 ma się skrócić o 40 minut. W tej sytuacji przydałaby się podobna modernizacja szlaku Piła-Szczecinek-Białogard. Czy to kiedyś nastąpi?

plus.gp24.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

14,50 29,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.