Wielka kałuża na Westerplatte odcina im drogę do domu

Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej zapowiada, że studzienka na drodze dojazdowej zostanie obniżona. Dzięki temu będzie zbierać deszczó Fot. Czytelnik Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej zapowiada, że studzienka na drodze dojazdowej zostanie obniżona. Dzięki temu będzie zbierać deszczówkę.

Lokatorzy domu przy ul. Westerplatte 72 w Słupsku od wielu lat mają poważny problem. Po każdym deszczu ich podwórko zalewa woda.

- Mieszkamy w kamienicy, w której jest tylko jedno wejście, od strony podwórka. Za każdym razem, gdy spadnie większy deszcz, nie możemy dostać się do swoich domów - pisze nasza czytelniczka. - Wszystko dlatego, że na drodze z boku budynku, prowadzącej do klatki schodowej budynku tworzy się ogromna kałuża. W naszym domu mieszkają rodziny z dziećmi i osoby starsze, gdy spadnie deszcz, dla nich przejścia praktycznie nie ma już wcale.

Jak dodaje mieszkanka budynku przy ul. Westerplatte, teren należy do miasta.

- Administracja, niestety, nic z tym jednak nie robi - mówi kobieta. - Wspólnota mieszkaniowa też nie reaguje na nasze prośby o zajęcie się problemem. Czy gdy spadnie deszcz mamy wychodzić z mieszkań przez okna?

Ewa Wach, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej, zapewnia, że sprawa jest znana urzędnikom.

- Teren należy do miasta i to w gestii miasta jest poprawa jego stanu. Wydam więc zlecenie na obniżenie studzienki kanalizacyjnej, która znajduje się na drodze na podwórko, i utwardzenie terenu wokół niej - mówi Ewa Wach. - Teraz studzienka nie odbiera deszczówki, gdy zostanie obniżona, kałuże nie powinny się już tworzyć.

Jak dodaje, GPM już jakiś czas temu rozmawiał z przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych Westerplatte 72 i Westerplatte 72 of o możliwości użyczenia lub nawet wykupienia przez nie terenu przy budynku. Wspólnoty nie były jednak tą propozycją zainteresowane.
- Tymczasem wykupienie lub przyjęcie w użyczenie terenu daje wspólnocie możliwość decydowania o zagospodarowaniu takiego terenu, na przykład o wyznaczeniu tam miejsc parkingowych lub strefy zieleni - mówi prezes PGM.

Ewa Wach zapewnia, że administracja każdego roku prowadzi zarówno doraźne, jak i kompleksowe remonty podwórek. W ubiegłym roku duże prace wykonane były m.in. na podwórkach przy ulicach Zamkowej, Wita Stwosza, Szymanowskiego, Piłsudskiego czy Konopnickiej. W zależności od potrzeb odwodniono tam tereny, utwardzono nawierzchnie, wykonano drogi wewnętrzne i kanalizacje deszczowe. Na wielu podwórkach ekipy pojawiły się w ramach prac doraźnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.