Zbigniew Marecki

Wizja lokalna na drodze w Czystej

W 2012 r. droga w Czystej wyglądała tak. Teraz jest zmodernizowana, ale według naszego czytelnika bardziej niebezpieczna W 2012 r. droga w Czystej wyglądała tak. Teraz jest zmodernizowana, ale według naszego czytelnika bardziej niebezpieczna
Zbigniew Marecki

W najbliższy czwartek we wsi Czysta w gminie Smołdzino powiatowy inspektor nadzoru budowlanego przeprowadzi wizję lokalną. Będzie dotyczyła robót wykonywanych w czasie modernizacji drogi Smołdzino - Gardna Wielka - Gąbino.

O przeprowadzenie wizji lokalnej zabiegał Dariusz Podlak, mieszkaniec Czystej, który twierdzi, że w czasie przebudowy drogi powiatowej w tej miejscowości zaostrzono jej łuki. W rezultacie, według niego, droga jest teraz bardziej niebezpieczna niż to było przed jej modernizacją.

Poza tym pan Podlak sugeruje, że doszło do dziwnych zmian w projekcie modernizacji. Nie ukrywa także, że podczas prac drogowych nie wykonano zjazdu na jego działkę.

- Tę sprawę przejąłem po moim poprzedniku. Wizja lokalna odbędzie się po to, aby wreszcie doprowadzić do zamknięcia sprawy. Inspektorzy, którzy wezmą w niej udział, nie będą niczego rozstrzygać. Jedynie sfotografują i opiszą to, co zobaczą, odnotują także uwagi stron, które zostały wezwane do udziału w wizji lokalnej. Dopiero później obserwacje inspektorów będziemy porównywać z dokumentacją pozwolenia na budowę drogi. Sprawdzimy także, czy w trakcie realizacji inwestycji nie doszło do odstępstw w projekcie. A jeśli tak, czy zostały one zaakceptowane przez projektanta. Ponadto sprawdzimy, czy wykonawcy prac podpisali oświadczenie, że działali zgodnie z założeniami projektu. Z tego powodu jeszcze nie wiem, jakie będzie rozstrzygnięcie w tej sprawie - mówi Andrzej Adamski.

Zapowiadana wizja lokalna rozpocznie się w czwartek ok. godz. 10.30. Jak się dowiedzieliśmy, tego typu wizje odbywają się dość często i mają różny charakter. Czasem na przykład wykonuje się je, gdy droga jest oddawana do użytku.

Zbigniew Marecki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.