Zbigniew Marecki

Wizja lokalna na drodze w Czystej

W 2012 r. droga w Czystej wyglądała tak. Teraz jest zmodernizowana, ale według naszego czytelnika bardziej niebezpieczna W 2012 r. droga w Czystej wyglądała tak. Teraz jest zmodernizowana, ale według naszego czytelnika bardziej niebezpieczna
Zbigniew Marecki

W najbliższy czwartek we wsi Czysta w gminie Smołdzino powiatowy inspektor nadzoru budowlanego przeprowadzi wizję lokalną. Będzie dotyczyła robót wykonywanych w czasie modernizacji drogi Smołdzino - Gardna Wielka - Gąbino.

O przeprowadzenie wizji lokalnej zabiegał Dariusz Podlak, mieszkaniec Czystej, który twierdzi, że w czasie przebudowy drogi powiatowej w tej miejscowości zaostrzono jej łuki. W rezultacie, według niego, droga jest teraz bardziej niebezpieczna niż to było przed jej modernizacją.

Poza tym pan Podlak sugeruje, że doszło do dziwnych zmian w projekcie modernizacji. Nie ukrywa także, że podczas prac drogowych nie wykonano zjazdu na jego działkę.

- Tę sprawę przejąłem po moim poprzedniku. Wizja lokalna odbędzie się po to, aby wreszcie doprowadzić do zamknięcia sprawy. Inspektorzy, którzy wezmą w niej udział, nie będą niczego rozstrzygać. Jedynie sfotografują i opiszą to, co zobaczą, odnotują także uwagi stron, które zostały wezwane do udziału w wizji lokalnej. Dopiero później obserwacje inspektorów będziemy porównywać z dokumentacją pozwolenia na budowę drogi. Sprawdzimy także, czy w trakcie realizacji inwestycji nie doszło do odstępstw w projekcie. A jeśli tak, czy zostały one zaakceptowane przez projektanta. Ponadto sprawdzimy, czy wykonawcy prac podpisali oświadczenie, że działali zgodnie z założeniami projektu. Z tego powodu jeszcze nie wiem, jakie będzie rozstrzygnięcie w tej sprawie - mówi Andrzej Adamski.

Zapowiadana wizja lokalna rozpocznie się w czwartek ok. godz. 10.30. Jak się dowiedzieliśmy, tego typu wizje odbywają się dość często i mają różny charakter. Czasem na przykład wykonuje się je, gdy droga jest oddawana do użytku.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Głosu Pomorza.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Głosu Pomorza
  • codzienne e-wydanie Głosu Pomorza
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Zbigniew Marecki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.